Kategorie

Nowe zasady obostrzeń na wakacje wchodzą w życie już 13 czerwca! Zobacz co się zmienia.

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-06-10

Ogłoszono nowe zasady obostrzeń na wakacje, które wchodzą w życie 13 czerwca. Jest to plan łagodniejszy od obecnie obowiązującego, który umożliwi nam spędzenie wakacji w mniej restrykcyjnych rygorach sanitarnych. Co się zmieni?

Co się zmieni od 13 czerwca?

Pierwsze zmiany wchodzą w życie 13 czerwca. Kolejne luzowanie odbędzie się od 26 czerwca. Już ot tej niedzieli dozwolona zostanie sprzedaż i spożywanie jedzenia oraz napojów w kinach, teatrach, na koncertach oraz podczas innych imprez kulturalnych oraz rozrywkowych.

Promocje na powrót do szkoły

Zmiany będą dotyczyć również miejsc kultu. Tutaj będzie obowiązywała zasada 50% obłożenia. Limit nie będzie jednak dotyczył osób w pełni zaszczepionych.

Co się zmieni od 26 czerwca?

Kolejny etap luzowania obostrzeń nastąpi od 26 czerwca. Wakacje, które wtedy zostaną wprowadzone będą obowiązywały do końca wakacji. Mogą jednak się zmienić w trakcie sezonu wakacyjnego, jeśli aktualna sytuacja będzie tego wymagała. Od tego dnia również zostanie zmieniony sposób rozumienia osoby w pełni zaszczepionej. Będzie to moment po 14 dniach od zakończenia szczepienia. Taka zasada dotyczy UE i do niej będziemy się dostosowywać.

 1. Nowy limit uczestników 1 osoby na 1 m2 w: siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, targach, konferencjach, salach zabaw
 2. 75% w miejscach kultu
 3. 150 osób maksymalnie w dyskotekach
 4. Imprezy na świeżym powietrzu, w lokalu lub w strefie gastronomicznej do 150 osób
 5. Zgromadzenia do 150 osób
 6. 100% obłożenia w transporcie (obowiązują maseczki zakrywające usta i nos)
 7. 75% obłożenia w wesołych miasteczkach
 8. 75% obłożenia w kinach i tatrach
 9. 75% zajętych pokojów w hotelach (nie dotyczy zorganizowanych grub dzieci i młodzieży poniżej 12. roku życia)
 10. 75% obłożenia w restauracjach
 11. 50% obłożenia widowni na obiektach sportowych

Do limitu osób nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione na COVID-10.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Mogą Cię zainteresować