Nowa choroba dzieci dotyka dłonie, stopy i jamę ustną. Naucz się rozpoznawać jej oznaki!

Parenting Data publikacji: 13 grudnia 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

W Stanach Zjednoczonych ta choroba dotyka każdego roku 200tyś osób. W tym roku podobno choroba ma pobić swoje poprzednie rekordy. Bardzo mocno rozpowszechnia się u dzieci zwłaszcza tych, które chodzą do przedszkola czy szkoły i mają kontakt z innymi dziećmi. Choroba ta potocznie znana jest chorobą bostońską i od swoich koleżanek wiem, że już u nich pojawiły się przypadki.

Choroba ta jest bardzo zaraźliwa. Skutecznie i bardzo szybko przenosi się na inne osoby, dlatego dzieci, wśród których zostanie wykryta powinny być natychmiastowo oddzielone od grupy. Wystarczy kichnięcie czy uścisk dłoni aby się nią zarazić. Czasami dzieci wkładają sobie palce do buzi stąd może wystąpić również tam. Szczególnie szybko dotyka osoby, które posiadają słabą odporność.

hfmadultchild-850x536

Choroba wygląda jak grypa. Pojawia się gorączka i ból gardła, ale coś co ją odróżnia od grypy t swędzące plamki, które pojawiają się na dłoniach, stopach czy wokół ust. Czasami krostki opanowują całe nogi albo genitalia osoby chorej. Więc nie lekceważ objawów grypy tylko dokładnie obejrzyj ciało dziecka i sprawdź czy nie pojawią się na nim krostki.

hfmfeet-850x813

Objawy zazwyczaj nie są groźne, ale istnieje możliwość powikłań. Choroba ta może prowadzić nawet do infekcji mózgu, ale jest to skrajność i zapalenie opon mózgowych nie należy do częstych skutków tej choroby.

Jednakże krostki są swędzące i mogą po nich pozostać blizny. Niektóre dzieci tracą również paznokcie stóp i dłoni. Bardzo istotne jest nauczenie dziecka podstawowych zasad higieny. Dzięki nim można uchronić się od zachorowania.

herpangina-850x760

Podobne artykuły