Nigdy nie rób tak ze swoją deską do krojenia!

Kategoria: Technologie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-12-08

paprika-733571_960_720

Jeśli chcesz wyczyścić swoją deskę do krojenia to nigdy nie rób tego używając płynu do mycia naczyń. Jesteś ciekawa dlaczego? To bardzo proste, ale dotyczy to jedynie drewnianych desek. Jeśli Twoja deska jest wykonana z tworzywa sztucznego to nadal możesz stosować swoją starą metodę. Jeśli jednak używasz drewnianych desek to musisz zmienić swoje przyzwyczajenie.

Płyn do mycia naczyń rozmiękcza włókna drewna, przez co deska wchłania więcej wilgoci. Jednocześnie więcej soków z pożywienia, które wewnątrz deski zaczynają fermentować. Staje się więc ona siedliskiem zarazków i bakterii, które jest bardzo trudne potem do doczyszczenia. Właściwie zostaje nam wymiana deski na nową, dlatego deskę drewnianą powinno czyścić się w inny sposób.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak czyścić drewnianą deskę

Jest jeden sprawdzony domowy sposób, który nie tylko sprawi, że deska będzie czysta, ale również zdezynfekowana i oczyszczona ze wszelkich bakterii. Sposób jest prosty, wysyp na deskę trochę soli, a następnie wyszoruj ją połówką cytryny. Możesz też dodać trochę octu jeśli nie przeszkadza Ci zapach. Po wszystkim przetrzyj ją wilgotną ściereczką i gotowe.

Jeśli chcesz aby deska wyglądała lepiej oraz aby wszelkie pory były zatkane i nie wchłaniała tyle wody w siebie wystarczy ją co jakiś czas naolejować oliwą z oliwek. Polej deskę odrobiną oliwy i wetrzyj ją używając do tego papierowe ręcznika. To proste!

Podobne artykuły