Niezwykłe zastosowania cytryny

Porady Data publikacji: 24 listopada 2015 / Aktualizacja: 2017-03-24

Miniaturka-Facebook

Cytryna to nie tylko smaczny dodatek do herbaty. Ma wiele innych ciekawych i praktycznych zastosowań, które warto znać i wykorzystywać na co dzień :)

Odświeżacz powierza

Wystarczy bo gotującej się wody wrzucić skórkę z cytryny (opcjonalnie, można dodać jeszcze skórkę pomarańczy, goździki itp., co wzmocni zapach). I tyle. Zapach sam już rozniesie się po mieszkaniu, przy okazji nawilżając powietrze.

Osad w naczyniach

Odkrój plaster cytryny, albo nasącz jej sokiem zmywak i pozbądź się nieestetycznych pamiątek po poziomie herbaty, który się odznaczał z każdym kolejnym łykiem.

Krany, baterie, armatura...

Pocieranie plasterkiem cytryny bądź umycie armatury gąbką nawilżoną sokiem z cytryny doskonale zmyje osady z mydła i kamienia. Żeby nie pozostawić smug, na koniec wystarczy przetrzeć czystą ściereczką.

Czyszczenie fug

Wystarczy sok z cytryny i szczoteczka, którą dotrzemy do bruzd fugi. Łatwe, ale dzięki temu sprzątanie mieszkania jest przyjemniejsze!

Pojemniki na żywność

Plastikowe pojemniki na żywność, jeśli są regularnie użytkowane, w końcu mogą przesiąknąć nieprzyjemnym zapachem. Na to recepta jest prosta: wymocz lunchbox w wodzie z sokiem z cytryny, albo z jej kawałkami.

Zlew kuchenny

Plastry cytryny umieszczamy w odpływie zlewu i zalewamy to wrzątkiem. Pozostawiamy na kilka minut, czyścimy szczotką, ponownie spłukujemy i gotowe! Zlew jak nowy!

Mikrofalówka

Do szklanki wlej wodę na poziomie 3/4 całej jej pojemności. Dodaj sok z cytryny i wstaw do mikrofalówki. Doprowadź miksturę do wrzenia i pozostaw w stanie spoczynku ok. 10 minut. Na koniec przetrzyj wnętrze ściereczką.

Pajęczyny

Żeby pozbyć się niechcianych gości – pająków i zabrudzeń w postaci pajęczyn, jakie fundują, można dać im do zrozumienia, że nie są mile widziani, kiedy umyjemy okna sokiem z cytryny rozcieńczonym wodą. Humanitarne i skuteczne!

Plamy na ubraniach po herbacie

Wylanie napoju na ubranie to nie tylko kadr filmowy, ale bardzo możliwa sytuacja w życiu. Kiedy plama herbaty zawita na jasnym ubraniu, wystarczy polać to sokiem z cytryny, a następnie wyprać.

Paznokcie

Po sprzątaniu mieszkania należy zadbać o siebie. I do tego można użyć cytryny! Potrzyj chwilę każdy paznokieć plasterkiem cytrusa i widzisz natychmiastową zmianę. Płytka paznokcia jest wybielona!

Podobne artykuły