Niezwykłe zastosowania cynamonu

Porady Data publikacji: 15 września 2015 / Aktualizacja: 2019-01-12

Dzisiaj poznacie niezwykłe zastosowania cynamonu. Cynamon jest popularną w kuchni przyprawą. Uzyskuje się go wysuszając korę cynamonowca. Możemy kupić zarówno całe kawałki zwiniętej kory jak i już utarty proszek. Co ciekawe przyprawa ta oprócz wzbogacania smaku wielu ciast czy deserów, ma też wiele innych ciekawych zastosowań. Postaramy się je Wam dzisiaj przybliżyć.

Lepsze trawienie

Cynamon jest przyprawą, która sprzyja naszemu układowi trawiennemu. Dzięki niemu zwiększymy nie tylko apetyt, ale poprawimy też trawienie. Dodatkowo cynamon pomaga zwalczać bakterie, jednak osoby z chorobą wrzodową powinny pamiętać o tym by ich nie jeść.

Działa antyspetycznie

Cynamon ma właściwości odkażające. Co to oznacza? Możemy zastosować go na ranę czy problemy skórne robiąc z niego maseczkę. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i hamuje rozwój drożdży.

Hamuje pleśń w doniczce

Wcześniej wspominane działanie przyczynia się również do tego, że możemy zahamować rozwój pleśni w doniczce posypując ziemię cynamonem. Wypróbuj ten sposób jeśli przelałaś kwiatka i ziemia wokół niego zaczyna pokrywać się pleśnią.

Wspomaga odchudzanie

Cynamon jest przyprawą, która przyśpiesza metabolizm. Pomaga również obniżyć poziom złego cholesterolu, ale też obniża poziom cukru we krwi. To ma ciekawe działanie, które sprawia, że mniej tłuszczu zaczyna się odkładać po zjedzeniu posiłku. Dzięki temu zaczynamy lepiej chudnąć.

Wspomaga leczenie cukrzycy

Regulowanie poziomu cukru we krwi sprawia, że pomaga osobom chorym na cukrzycę. Jednak zanim zaczniesz go stosować pamiętaj o tym by skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Aromaterapia

Cynamon to przyprawa, która pomaga łagodzić nerwy czy poprawia samopoczucie. Możesz kupić świece cynamonowe i zapalić je gdy masz dużo stresów. Możesz również posypać zwykłą świecę odrobiną cynamonu aby poczuć w powietrzu ten charakterystyczny aromat :)

Podobne artykuły