12 listopada 2014

Niezwykłe zastosowania cukru

Cukier to biała śmierć, dlatego przestałam słodzić nim to co jem. Ale to nie oznacza, że trzeba się go pozbyć całkowicie z domu. Może nam się przydać do innych rzeczy, zobaczcie jakich :)

Zapobiegnij więdnięciu kwiatów ciętych

Na jeden litr wody należy rozpuścić 3 łyżki cukru i 2 łyżki octu. Taką mieszanką wypełniamy wazon, w którym znajdują się kwiaty. Cukier doskonale je odżywi, a ocet zahamuje rozwój bakterii. Dzięki temu kwiaty cięte duże dłużej postoją w wazonie.

Wyczyść brudne ręce

Skończyłaś pracę w ogrodzie, albo remont? Cukier doskonale sprawdzi się w czyszczeniu brudnych rąk jeśli nie masz pasty BHP. Weź garść soli, dodaj trochę oleju i dobrze wycieraj ręce przez kilka minut. Potem wystarczy dobrze wypłukać dłonie.

Uśnieżenie bólu sparzonego języka

Wzięłaś zbyt szybko coś gorącego do buzi? Szybko posyp język cukrem, to ukoi ból i złagodzi oparzenie. Wypróbuj ten sposób jeśli przytrafi się taka okazja, czego oczywiście Ci nie życzymy! :)

Zapobiega czerstwieniu ciasta

Nie chcesz by ciasto zbyt szybko sczerstwiało? Do pojemnika, w którym je przechowujesz wrzuć kilka kostek cukru. Dzięki temu dłużej będzie świeże i wilgotne.

Peeling

Domowy peeling zrobisz bardzo łatwo jeśli wymieszasz cukier z oliwą z oliwek.