Niezwykłe zastosowania 5 rzeczy, które każdy z Was ma w domu

Porady Data publikacji: 20 kwietnia 2015 / Aktualizacja: 2020-02-16

Wódka

Chcesz wygrać z chwastami? Wódka Ci pomoże. Przygotuj specjalny płyn. Do butelki wlej 30 ml wódki. Dodaj do tego parę kropli płynu do mycia naczyń i pół litra wody. Wymieszaj i wstrząśnij. Następnie w słoneczny dzień w samo południe spryskaj tą mieszanką chwasty. Obserwuj je przez następne dni. Zaczną więdnąć.

Soda i płyn do mycia naczyń

Jeśli masz problem z wyczyszczeniem piekarnika z przypalonego brudu to przygotuj pastę z sody oczyszczonej i płynu do mycia naczyń. Następnie wyszoruj nią piekarnik, a potem wyczyść wilgotnymi papierowymi ręcznikami.

Gazety

Kupujesz jeszcze gazety? Jeśli tak to świetnie sprawdza się do kompostu. Pod warunkiem, że to zwykłe czarno białe gazety. Mogą również sprawdzić się w koszu na śmieci. Połóż je na dnie, a następnie do kosza włóż worek. Jeśli coś przez niego przecieknie zostanie wchłonięte przez gazetę, którą możesz wyrzucić podczas wynoszenia śmieci.

Ziemniaki

Surowe ziemniaki są bardzo dobrym nawozem dla sadzonek pelargonii. Wystarczy w ziemniaki zrobić dziurkę i przełożyć przez nią sadzonkę pelargonii. Następnie umieszczamy ją w ziemi.

Piwo

Piwo idealnie nadaje się do zmiękczania mięsa. Zrób marynatę piwną i włóż mięso do lodówki na całą noc.

Podobne artykuły