Nietypowe zastosowania skórek od owoców, które najczęściej wyrzucasz

Porady Zdrowie Data publikacji: 11 kwietnia 2016 / Aktualizacja: 2017-10-23

Skórki od owoców najczęściej lądują w naszym śmietniku, a prawda jest taka, że w nich zwykle znajduje się najwięcej cennych dla nas substancji. Zacznijmy od skórek jabłek, które obieramy i wyrzucamy. Są bardzo dobrym suplementem diety, który pozwoli nam schudnąć.

Skórka z jabłka

Ze skórki jabłka możemy przygotować tani napar, który pozwoli nam zrzucić parę zbędnych kilogramów jeśli będziemy pić go przynajmniej 3 razy w tygodniu. Wystarczy, że skórkę jednego jabłka zagotujesz w szklance wody do, której dodasz 3g cynamonu oraz łyżkę miodu. Po zaparzeniu, które potrwa około 30 minut napar można wypić. Pamiętaj by wszystko najpierw doprowadzić do wrzenia na niedużym gazie.

Skórka od banana

Skórka od banana to kolejny składnik, który pozwoli nam polepszyć swoją cerę. Przygotowanie peelingu ze skórki banana, który poprawi naszą cerę jest bardzo proste. Wystarczy pokroić skórkę na małe kwadraciki i posypać każdy z nich małą ilością cukru. Teraz kwadracikami nacieramy twarz każdym kolejno. Wykonujemy okrężne ruchy. Na koniec przemyj twarz letnią wodą.

Skórka z cytryny

Skórka z cytryny idealnie nadaje się do sprzątania. Dzięki niej z łatwością usuniesz osady z mydła lub kamienia na kuchennej i łazienkowej armaturze. Również pomoże Ci usunąć tłuszcz z piekarnika. Na skórkę sypiemy trochę sody oczyszczonej i przystępujemy do szorowania piekarnika. W ten sposób doczyścisz go ze starych plam tłuszczu.

Skórka z ziemniaków

Skórki z ziemniaków są idealne na worki pod oczami. Wystarczy zrobić sobie z nich kompres i pozostawić na kwadrans :) Ze skórek od ziemniaków zrobisz również najtańszą studencką przekąskę. Zobacz jak to zrobić na wideo poniżej.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły