Niesamowite korzyści dla zdrowia z jedzenia brokułów

Zdrowie Data publikacji: 25 listopada 2016

vegetables-673181_960_720

Niektórzy uwielbiają brokuły, niektórych ich nie cierpią. Jedno jest pewne – warto je jeść bo niesie to za sobą wiele korzyści dla zdrowia. Te zielone „małe drzewka” są bardzo zdrowym dodatkiem do każdego posiłku.

Zdrowotne właściwości brokułów

Brokuły zawierają wiele składników odżywczych. Znajdziemy w nich potas, fosfor, magnez, wapń oraz witaminę C. Do tego kwas foliowy zalecany zwłaszcza kobietom w ciąży, żelazo, Witaminę A oraz duża ilość błonnika, selenu i luteiny. Tablica właściwości wypełnia się więc dosyć mocno :)

Dlaczego warto jeść brokuła?

Wiele warzyw ma cenne właściwości dla naszego organizmu. Niektóre wręcz stosuje się je jako środki medyczne. Brokuł również do nich należy i ma bardzo cenne właściwości przeciwnowotworowe. Składniki w nim zawarte potrafią powstrzymywać komórki nowotworowe i są skuteczne podczas takich nowotworów jak nowotwór krtani, płuc, jamy ustnej, piersi, prostaty.

Brokuły mają również cenne właściwości dla zdrowia naszego serca. Duża zawartość żelaza i kwasu foliowego zapobiega miażdżycy oraz zawałom.

Jeśli  masz problemy z trawieniem to warto zaopatrzyć się w swojej kuchni w brokuły. Witaminy z grupy B eliminują wzdęcia. Jedzenie brokułów sprzyja również oczyszczaniu jelit z toksyn.

Wszystkie warzywa z rodziny brokułowatych również pozytywnie wpływają na naszą tarczycę. Jeśli masz nadczynność tarczycy to jedzenie brokułów pozwala zmniejszyć wytwarzanie hormonu tarczycy. Jednak jeśli masz niedoczynność to powinnaś ograniczyć je w swojej diecie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły