Niedziele handlowe – GRUDZIEŃ 2018

Lifestyle Data publikacji: 26 listopada 2018

W grudniu ze względu na Święta będziemy mieli do dyspozycji więcej niedziel handlowych niż normalnie. Dzięki temu możemy lepiej zaplanować nasze świąteczne zakupy. Zwykle handlowe były tylko dwie niedziele w miesiącu, pierwsza oraz ostatnia. W grudniu będzie to jednak wyglądało trochę inaczej i do dyspozycji będziemy mieć jeszcze jedną niedzielę handlową, w którą zrobimy zakupy.

Niedziele handlowe w grudniu 2018

W grudniu zakupy zrobimy w pierwszą niedzielę czyli 2 grudnia, ostatnią czyli 30 grudnia i dodatkowo 23 grudnia dzień przed Wigilią. Ta dodatkowa niedziela ułatwi nam świąteczne przygotowania i pozwoli dokupić potrzebne rzeczy nawet na dzień przed Wigilią. Dlatego planując swój terminarz świąteczny warto o tym pamiętać, jednak nie zostawiajcie najważniejszych zakupów na ten dzień. Warto zrobić je w spokoju trochę wcześniej. Z uwagi na Święta asortyment w sklepach może być również niepełny zwłaszcza jeśli chodzi o produkty z krótką datą przydatności do spożycia.

Niedziele wolne od handlu w 2019 roku

W przyszłym roku nastąpią kolejne zmiany i prawo dotyczące niedziel wolnych od handlu zostanie jeszcze bardziej zaostrzone. Obecnie mieliśmy do dyspozycji dwie niedziele w miesiącu, pierwszą oraz ostatnią. W 2019 roku to się zmieni i zrobimy zakupy tylko w jedną ostatnią niedzielę w miesiącu. 2019 rok będzie jednocześnie ostatnim, w którym zrobimy zakupy w niedzielę bo od roku 2020 roku we wszystkie niedziele sklepy mają być zamknięte.

Podobne artykuły