Nie wszędzie musisz nosić maseczkę. Zobacz, gdzie możesz ją zdjąć.

Zdrowie Data publikacji: 24 kwietnia 2021

W Polsce obecnie we wszystkich województwach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Obowiązuje on do odwołania. Dodatkowo nie możemy używać elementów ubioru, chociaż wcześniej było to możliwe. Usta i nos zasłonione muszą być maseczkę jednorazową lub wielorazową.

Usta i nos zasłaniać musimy w miejscach publicznych. Jadąc komunikacją zbiorową, będąc w sklepie czy idąc przez parking. Jednak nie wszędzie te obostrzenie nas obowiązuje.

Nie wszędzie musimy zakrywać usta i nos

Maseczkę możemy zdjąć, gdy przebywamy na terenach zielonych oraz na plaży. Możemy więc zdjąć ją podczas spaceru w parku, zieleńcu, ogrodzie zabytkowym czy w ogrodzie botanicznym. Nie musi jej mieć, gdy jesteśmy na rodzinnym ogródku działkowym.

Maseczki nie musimy mieć również w samochodzie, ale podczas kontroli policji powinniśmy ją założyć. Warto jednak tutaj wspomnieć o tym, że kierowca wyłączony jest z obowiązku zakładania maseczki jeśli jedzie sam lub z osobami wspólnie zamieszkującymi lub z dzieckiem do lat 5.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły