Naturalny środek, który ochroni Cię przed grypą!

Zdrowie Data publikacji: 2016-11-15

2016-11-15_124400

Najczęściej gdy uświadomimy sobie o objawach jesteśmy już w trakcie grypy. Wtedy jest już za późno na zapobieganie i musimy zmierzyć się z chorobą i wziąć wolne w pracy. Jednak zamiast leczyć lepiej jest zapobiegać. W tym celu wykorzystamy imbir.

Imbir – naturalny środek na grypę

Imbir pomaga łagodzić objawy grypy takie jak ból gardła, katar czy ból głowy. Nawet potrafi poradzić sobie z suchym kaszlem. Imbir posiada działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Jednak oprócz łagodzenia objawów świetnie sprawdza się w profilaktyce.

Napar z imbiru łagodzący objawy grypy i zapobiegający zachorowaniu

Jeśli jeszcze nie zachorowałaś to możesz zacząć pić napar z imbiru aby wzmonić swoją odporność i zapobiec chorobie. Przy okazji zyskasz również wiele – imbir ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i pomaga schudnąć. Jeśli jednak zauważasz objawy to i tak przygotuj napar i zacznij go pić. Dzięki temu będą one mniej uciążliwe.

Składniki

  • łyżeczka tartego imbiru – świeżego
  • sok z połówki cytryny
  • łyżka miodu
  • szklanka wody

Przygotowanie

Szklankę wody wlej do garnuszka i podgrzej. Dodaj do niej imbir i gotuj po zagotowaniu przez pięć minut. Następnie zdejmij do ostudzenia i dodaj sok z cytryny oraz łyżkę miodu. Wymieszaj i wypij.

Pamiętaj, że podczas grypy takie leczenie może nie wystarczyć i powinnaś skonsultować się z lekarzem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły