Naturalny sposób na usunięcie kamienia nazębnego

Uroda Data publikacji: 25 listopada 2016
fot. zdorovieinfo.ru

fot. zdorovieinfo.ru

Jeśli masz problem z kamieniem nazębnym to możesz zacząć z nim walczyć jedząc konkretne pokarmy. To tania oraz nieinwazyjna domowa metoda na pozbycie się kamienia nazębnego, który psuje nasz uśmiech. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak usunąć kamień nazębny to przeczytaj ten artykuł do końca.

Jak usunąć kamień nazębny?

Usuwanie kamienia nazębnego czyli żółtowo-brązowego nalotu to zabieg, który na NFZ możemy zrobić u dentysty. Jeśli jednak nie chcemy skorzystać z tej możliwości to możemy spróbować zrobić to samodzielnie w domu.

Jak powstaje kamień nazębny?

Kamień nazębny powstaje przez sole i składniki mineralne, które znajdują się w produktach, które spożywamy. Chropowata powierzchnia natomiast staje się magnesem na resztki jedzenia i rozwijające się tam bakterie. Zbyt duży kamień nazębny będzie też powodem powstawania ognisk próchnicy, dlatego warto z nim walczyć.

2016-11-24_235458

Co powoduje powstawanie kamienia nazębnego?

Między innymi picie kawy czy herbaty oraz napojów alkoholowych. Do tego dochodzi niedostateczna higiena jamy ustnej. Oczywiście również palenie papierosów jest przyczyną powstawania kamienia nazębnego.

Zobacz również:

Tylko dwa składniki wystarczą by Twoje zęby były bielsze!

Domowe sposoby na usunięcie kamienia nazębnego

Soda i sól

2016-11-25_000314

Wiele osób stosuje sodę i sól do usuwania kamienia na zębach. Jest to prosta naturalna metoda, którą zrobisz w parę minut. Wystarczy wymieszać łyżeczkę soli i łyżeczkę sody w szklance wody i włożyć do niej szczoteczkę. Następnie szczoteczką myjemy zęby, a następnie zwykłą pastą do zębów.

Cytryna

2016-11-25_000345

Musimy być ostrożni, kwas cytrynowy może osłabić żeby dlatego tą kurację nie można stosować częściej niż raz w tygodniu. Podgrzewamy szklankę wody i wyciskamy do niej sok z połówki cytryny. Następnie płuczemy taką mieszanką usta przed pójściem spać i myjemy zwykłą pastą do zębów.

Woda utleniona

Usuwa kamień i wybiela zęby. To prosta domowa kuracja. Wystarczy 1/4 szklanki ciepłej wody i 2 łyżki wody utlenionej. Mieszamy ją z wodą i dobrze płuczemy usta, a następnie przepłukujemy jeszcze raz samą wodą.

Owoce

2016-11-25_000442

Niektóre owoce takie jak jabłka, melon czy truskawki doskonale dbają o zdrowie naszych dziąseł i przyczyniają się do usuwania kamienia nazębnego. Wystarczy wprowadzić je do swojej codziennej diety aby walczyć z osadzającym się każdego dnia kamieniem nazębnym.

Podobne artykuły