Naturalny antybiotyk, który zrobisz sama!

Zdrowie Data publikacji: 23 września 2016

Naturalny antybiotyk, który przyrządzisz w domu nie tylko pomoże Ci w walce z chorobami czy przeziębieniami. Pomoże Ci również im zapobiec bo możesz go zacząć spożywać gdy ktoś w otoczeniu jest chory lub ty zaczniesz czuć się słabiej. Jego przygotowanie jest naprawdę proste i warto przygotować sobie choćby jeden słoik tego domowego lekarstwa.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Ta domowa mikstura potrafi poradzić sobie z wieloma gatunkami bakterii. Działą skutecznie również przeciwko wirusom, pasożytom oraz grzybom. Żeby jednak osiągnąć ten efekt musicie przygotować dokładnie tyle składników i w takich proporcjach jak na liście poniżej.

Składniki

  • 2 łyżki kurkumy
  • 2 łyżki tartego chrzanu
  • 700ml octu jabłkowego (nierafinowanego)
  • 1/4 szklanki posiekanego czosnku
  • 1/4 szklanki posiekanej cebuli
  • 1/4 szklanki tartego imbiru
  • 2 posiekane papryczki chilli

Przygotowanie

Najpierw do miski wklej ocet i dodaj do niego wszystkie inne składniki. Dokładnie w takich ilościach jak podano w przepisie. Teraz wymieszaj dobrze i przelej mieszankę do słoika. Wybierz taki słoik aby mieszanka wypełniła 2/3 jego pojemności, a resztę dolej octem i zakręć.

Teraz wystarczy dobrze wstrząsnąć słoikiem i pozostawić go w chłodne miejsce bez światła aby mikstura dojrzała. Mikstura musi dojrzewać przez 2 tygodnie ale co parę dni należy nią ponownie wstrząsnąć. Po dwóch tygodniach odlej przez sito sam ocet, który nasiąknie już właściwościami pozostałych składników i przelej do butelki. Nasz antybiotyk jest gotowy i możesz go przechowywać w lodówce.

Dawkowanie

Mikstura nie będzie smaczna, ale to nic. Możesz jej dodać np. do zupy czy szklanki wody i wypić w ten sposób. Na początku spróbuj małej dawki żeby sprawdzić jak zareagujesz na takie stężenie i mieszankę składników.

Jeśli jednak dasz radę lepiej spożywać ją bez rozcieńczania w ilości ok. 25mln dziennie. Czyli tyle co mały kieliszek. Jeśli jesteś chora dawkę trzeba zwiększyć do 1 łyżki mikstury przyjmowanej 5 razy dziennie.

Bez konsultacji lekarza nie podawaj tego domowego lekarstwa małym dzieciom i kobietom w ciąży.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły