Naturalne spalacze tłuszczu. Wprowadź te produkty do swojej diety i chudnij szybciej!

Zdrowie Data publikacji: 25 sierpnia 2018

Czym są naturalne spalacze tłuszczu? Są to naturalne produkty (owoce, warzywa, przyprawy), które wspomagają przemianę materii. Dzięki przyśpieszeniu metabolizmu sprawiają, że szybciej spalamy kalorie, czyli tłuszcz. Włączamy je do swojej diety odchudzającej aby przyśpieszyć jej rezultaty. Dzięki temu możemy schudnąć więcej w tym samym czasie. Oczywiście nie załatwią one całej pracy za nas. Działają najlepiej w połączeniu ze zrównoważoną dietą oraz aktywnością fizyczną. Dlatego jeśli nie pojawią się rezultaty, przeanalizuj swoją dietę. Jeśli będzie ona właściwa, na pewno będziesz zadowolona z efektów stosowania naturalnych spalaczy tłuszczu.

Odchudzanie to proces

Pamiętaj o tym, że odchudzanie jest procesem, który musi trwać. Nie można zrzucić wszystkich zbędnych kilogramów w jeden dzień. Początkowo tracimy je szybciej, to dlatego, że łatwo pozbyć się rezerw tłuszczu czy wody w organizmie gdy są one naprawdę spore. Jednak z czasem efekty odchudzania mogą spadać, a nawet przez jakiś czas się zatrzymać. Wtedy ucieka motywacja i zastanawiamy się co robimy źle. Jest to całkiem naturalne i wiele osób boryka się z takim samym problemem. Wtedy mogą pomóc nam naturalne spalacze tłuszczu. Nie tylko przyśpieszą efekty na samym początku przygody z odchudzaniem, ale pomogą nam wybrnąć ze stagnacji, która pojawia się gdy już przez dłuższy czas stosujemy dietę.

Warto pamiętać o tym, że organizm potrafi się przyzwyczaić do diety. Początkowo nasz metabolizm szaleje, dostaje kopa, ale z czasem zaczyna spowalniać, przyzwyczajać się do nowego trybu żywienia. Warto go wtedy pobudzić. Może w tym pomóc coś jeszcze, jest to cheat meal. Często podczas rozmowy ze znajomymi o dietach przytaczam swój przykład. Już pewną ilość kilogramów udało mi się zrzucić, ale waga stanęła. Trochę to podłamało moją motywację i skusiłam się na grilla, a na nim sosy, karkówka i inne specjały. Duże było moje zdziwienie gdy zważyłam się tydzień później i okazało się, że znów dieta wróciła na właściwe tory. To właśnie jest cheat meal, który daje pewien impuls już znużonemu dietą organizmowi i pomaga przełamać stagnację. Więcej o nim możecie przeczytać w tym artykule, gdzie sama idea jest dość dobrze opisana.

Naturalne spalacze tłuszczu

Wróćmy jednak do naszych spalaczy tłuszczu. Działają one w różny sposób. Niektóre poprawiają pracę układu trawiennego i oczyszczanie organizmu z toksyn. Zgromadzone w nim toksyny spowalniają metabolizm i sprzyjają retencji wody, a to duże zagrożenie dla naszej diety. Inne poprawiają sam metabolizm np. podnosząc temperaturę ciała. Aby ogrzać ciało nasz organizm musi spalić kalorie, dlatego pomagają one szybciej schudnąć. Niektóre dodają nam energii co sprawia, że jesteśmy bardziej aktywni, a dzięki temu naturalnie spalamy więcej kalorii.

Spalacze tłuszczu nie są mitem, faktycznie działają i potwierdzają to badania naukowe. Jednak nie można dać się zwieść reklamom, które obiecują olbrzymie efekty i pokazują zdjęcia niesamowitych przemian. Są one kuracją uzupełniającą, nie zastąpią nam diety i aktywności fizycznej. Dlatego jeśli nie zamierzacie przejść na dietę lub zacząć trening, to tak naprawdę nie ma większego sensu by z nich korzystać. Mogą one dać jakieś małe efekty, ale na pewno nie pomogą nam zrzucić takiej ilości kilogramów na jakiej nam zależy.

Poniżej znajduje się lista produktów, które przyśpieszają metabolizm. Włączcie je do swojej diety, jedzcie ich jak najwięcej, oczywiście o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych w Waszym przypadku. Starajcie się je mieszać aby dieta była jak najbardziej urozmaicona.

 1. Jabłka
 2. Tłuste ryby
 3. Migdały
 4. Papryka
 5. Jajka
 6. Grejfruty
 7. Zielona herbata
 8. Szpinak
 9. Kawa (oraz inne produkty z kofeiną, ale bez cukru)
 10.  Jogurt naturalny
 11. Płatki owsiane
 12. Cynamon
 13. Ocet jabłkowy
 14. Gruszki
 15. Arbuz
 16. Winogrona
 17. Surowe warzywa
 18. Jagody
 19. Ostre przyprawy
 20. Woda

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły