Naturalna odżywka dla Twoich włosów

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-06-22 / Aktualizacja: 2023-03-16

Pewnie zastanawiasz się po co Ci to skoro na rynku jest tak wiele gotowych produktów, które też nie są drogie? Otóż musimy mieć świadomość tego, że wszystkie one zawierają środki chemiczne i olejki zapachowe, które mogą uczulać i podrażniać oraz wywoływać inne skutki uboczne. Dlatego ja jestem zwolenniczką wykorzystywania gotowych produktów, wtedy gdy zrobienie ich odpowiednika jest nieopłacalne lub zbyt trudne, a zrobienie odżywki nie jest ani drogie, ani trudne :) Dlatego zobaczcie jak ją zrobić!

Do jej wykonania będziemy potrzebować:

  • glinki (2 łyżeczki)
  • olejku z drzewa sandałowego (10 kropli)
  • olejku kokosowego (3 łyżki)
  • wosku pszczelego (2 łyżki)

Warto naprawdę zaopatrzyć się w każdy z tych składników bo mają genialne działanie na nasze włosy. Wosk je idealnie nawilży i działa przeciwbakteryjnie, dlatego świetnie pielęgnuje włosy i skórę głowy. Olejek kokosowy świetnie odnawia zniszczone włosy. Glinka działa oczyszczająco a olejek z drzewa sandałowego łagodzi dolegliwości skóry takie jak łupież czy podrażnienia.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Przygotowanie jest proste, wosk rozpuszczamy w mikrofalówce i dodajemy do niego olejek kokosowy mieszając aby się rozpuścił. Następnie glinkę i olejek z drzewa sandałowego i mieszamy. Gotowe, możemy teraz to przelać do jakiegoś zamykanego pojemnika.

Stosowanie

Nakładamy na włosy i dokładnie rozprowadzamy aż do skóry głowy. Po 30 minutach spłukujemy letnią wodą i myjemy normalnie włosy szamponem, dlatego najlepiej robić to przed kąpielą. Stosować możemy kiedy tylko chcemy, nie ma jakiś ograniczeń :)

Podobne artykuły