Napój dzięki, któremu pozbędziesz się toksyn z organizmu i schudniesz

Zdrowie Data publikacji: 19 października 2016

Dietetycy często mówią, że Twój metabolizm jest Twoim największym przyjacielem w walce o sylwetkę. To zdaje się być oczywiste, ale jak łatwo o niego dbać? Wystarczy, że będziesz codziennie pić ten napój. Dzięki niemu pozbędziesz się z organizmu toksyn – podniesie to Twoją odporność, pomoże w wielu dolegliwościach oraz poprawi wygląd Twojej cery. Dodatkowo napój ten pomoże zwiększyć przemianę materii, która odpowiedzialna jest za spalanie tkanki tłuszczowej. To już chyba wystarczające powody by włączyć go do swojej codziennej diety.

fot. nadelundgabel.wordpress.com

fot. shareably.net

Zielona herbata jest podstawą tego napoju. Jest to silny antyoksydant. Ma wiele korzyści zdrowotnych. Jej sekretem jest to, że zawiera przeciwutleniacz zwany EGCG, który znany jest w leczeniu i profilaktyce wielu chorób w tym również nowotworowych.

Kolejny składnik to mięta, która aktywuje gruczoły ślinowe. Ma właściwości przeciwzapalne i skutecznie sprzyja procesom trawiennym.

Przejdźmy zatem do przygotowania naszego napoju.

Składniki

  • pięć torebek zielonej herbaty
  • cytryna lub inny owoc cytrusowy
  • pęczek świeżej mięty
  • 1l wody

Przygotowanie

Zaczynamy od zagotowania wody. W zagotowanej wodzie parzymy herbatę przez 3 minuty. Po tym czasie wyjmujemy torebki herbaty i napar przelewamy do dzbanka, który posiada zmaknięcie.

Cytrusy kroimy na kawałki i wrzucamy do dzbanka. Dodajemy również listni mięty. Najlepiej przetrzeć je między palcami aby uwolnić aromat. Tak przygotowany napój trzymamy w lodówce i pijemy szklankę napoju przed każdym posiłkiem.

Po dwóch tygodniach stałej suplementacji tego napoju zauważymy znaczącą różnicę. Mniej więcej tyle potrzebuje organizm aby na stałe poczuć różnice w metabolizmie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły