21 maja 2015

Najważniejsze objawy ciąży

Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety. Czasem jest wyczekiwana, a czasem staje się niespodzianką. Co oczywiście nie oznacza, że jest czymś złym. To zawsze coś dobrego, niezależnie od sytuacji. W jej skutku rodzi się nowe życie, które stanie się dla nas najważniejszym życiowym celem i azymutem, który będzie kierował naszymi dalszymi krokami w życiu. Jednak zanim do tego dojdzie powstaje zawsze pytanie, czy jestem w ciąży? Oto najczęstsze objawy, które jej towarzyszą.

Zmęczenie

Zmęczenie to jeden z objawów ciąży. I nie chodzi o to, że się przepracowujesz. Zmęczenie dopada Cię nawet jeśli dobrze się wysypiasz. To jeden z wczesnych objawów ciąży.

Bóle głowy

Bóle głowy, zwłaszcza gdy wcześniej nie występowały, mogą sygnalizować przyszłej mamie, że jest w ciąży.

Wahania nastroju

Ciąża to też wahania hormonów, a co za tym idzie podwyższone stany emocjonalne. Raz chce Ci się płakać, raz krzyczeć z radości i śmiać. To po prostu ciąża.

Zwiększony apetyt

Nic dziwnego, że w ciąży organizm zmusza kobietę do jedzenia większej ilości jedzenia. W końcu musi teraz wyżywić jeszcze jeden mały organizm, nawet jeśli jeszcze o nim nie wie.

Poranne mdłości

Chyba najsławniejszy z objawów eksploatowany w każdym filmie, w którym bohatera zachodzi w ciążę. Pojawia się najczęściej między drugim, a ósmym tygodniem.

Wyższa temperatura ciała

Jeśli powinien zbliżać Ci się okres, a ty zauważyłaś, że temperatura Twojego ciała jest podwyższona, może to być jednym z objawów ciąży.

Napuchnięte piersi

W ciąży piersi zaczynają się zmieniać. Przygotowują się do karmienia dziecka. Dlatego już w ciągu dwóch pierwszych tygodni zaczną się powiększać.

Ból pleców

Bóle pleców to jeden z objawów ciąży, który występuje u kobiet. Potrafi pojawić się już na samym początku i narastać wraz z rozwojem płodu.

Częstsze oddawanie moczu

Jak często sikasz? Już po 6 tygodniach od zajścia w ciążę może pojawić się potrzeba częstszego oddawania moczu.

Brak okresu

Jeśli Twój okres jest regularny i nie pojawi się to już wiesz co to może oznaczać.

Krwawienie

Gdy embrion osadza się w macicy pojawia się delikatne krwawienie, które trwa bardzo krótko – do jednego dnia. Może to zdarzyć się już sześć tygodni od zajścia w ciążę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.