Najmniejszy chłopiec, który zdrowy opuścił szpital. Zobaczcie tylko jaki jest mały!

Lifestyle Data publikacji: 02 marca 2019

fot. shared.com

Gdy się urodził przedwcześnie ważył jedynie 267 g. Wyobrażacie sobie tak małe dziecko? Jest to obecnie najmniejszy ocalały chłopiec urodzony przed terminem. W 24 tygodniu ciąży lekarze stwierdzili, że chłopiec nie przybiera na wadze w łonie matki i musieli interweniować by go uratować.

Został wypisany ze szpitala dopiero gdy uzyskał wagę 3.1 kg. Lekarze początkowo dawali mu 50% szans na przeżycie co i tak było optymistycznym założeniem. Fundacja Quint Boenker Preemie Survival Foundation twierdzi, że dzieci ważące poniżej 2.2 kg mają jedynie 39% szans na przeżycie. Tutaj jednak się udało.

fot. shared.com

Dotychczas najmniejszy był chłopiec z Niemiec, który urodził się w 2009 roku. Teraz mały Chińczyk pobił ten rekord. Dla dziewczynki najmniejsza waga to 249 g i urodzona została ona w Niemczech w 2015 roku. Oczywiście również udało się jej przeżyć.

fot. shared.com

To podnosząca na duchu informacja, która daje nadzieję rodzicom. Medycyna jest dzisiaj rozwinięta. Nawet tak małe przedwcześnie urodzone dzieci mają szansę przeżyć.

Źródło artykułu: https://www.shared.com/smallest-baby-boy/

Podobne artykuły