Na co zwracać uwagę kupując pędzle do makijażu?

Uroda Data publikacji: 23 maja 2016

Dzisiaj mamy bardzo duży wybór wszelakich pędzli do makijażu. Jednak duży wybór powoduje również to, że jest on trudniejszy. Na co zwrócić uwagę podczas kupowania pędzli do makijażu? Zobaczcie same.

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Pędzle do pudru

Powinny być odpowiednio duży i gęsty. Najlepiej również aby wykonany był z naturalnego włosia, jednak przez to będzie droższy. Ich rozmiar jednak sprawia, że ciężko nosić je w torebce do szybkich poprawek makijażu, ale w tym wypadku możesz zainteresować się pędzlami wysuwanymi, które łatwiej transportować i dbać o ich czystość.

Pędzel dla skóry tłustej lub mieszanej

Dla tego typu cery polecane są pędzle o twardszym włosiu. Istotny jest tutaj docisk włosia do skóry, przy miękkim może być zbyt mały i kosmetyk nie będzie dostatecznie głęboko aplikowany w pory skóry.

Pędzel do podkładu

Wiele z nas nakłada podkład dłonią albo gąbeczką, nie jest to jednak metoda zalecana przez makijażystki. Do tego typu kosmetyków powstały specjalne pędzle, które umożliwiają równomierne i precyzyjne nakładanie podkładu. Przetestuju je. Powinien być nieduży i gęsty. Włosie bardzo zbite, ale za to delikatne mi miękkie. Nie zrażaj się bo do jego używania naprawdę trzeba przywyknąć.

Pędzel do różu

Pędzel do różu jest ukośnie ścięty i trochę zaokrąglony. Ten kształt zapewnia optymalne efekty i możliwość precyzyjne wyprofilowania konturów twarzy. Pędzel przycięty równo nie da identycznego efektu.

Pędzel do cieni powiek

Tutaj makijażystki stosują ze sobą dwa rodzaje pędzli, szerszy do nakładania cieni i węższy do ich konturowania. Również tutaj przydaje się pędzel do blendowania, który służy do rozmazywania kosmetyków, daje to naprawdę fajny naturalny efekt.

 

Podobne artykuły