Myjesz auto na myjni bezdotykowej? Uważaj na złodziei, mają na Ciebie nowy sposób!

Kategoria: Motoryzacja
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-12-14

Złodzieje szukają ciągle nowych okazji by nas okraść. Ostatnio wpadli na nowy pomysł zaskoczenia nas podczas mycia samochodu. Jesteśmy na myjni bezdotykowej, wszystkie rzeczy zazwyczaj zostawiamy w samochodzie. Często też nie zamykamy go, przecież znajdujemy się tuż obok niego. W środku zostawiamy torebkę, portfel, telefon. Czasami zabieramy ze sobą kluczyki od auta, ale nie zawsze. Okazuje się, że jest to idealna okazja dla złodzieja.

Atak często przydarza się po zmroku. Gdy myjemy auto podjeżdża jakiś samochód i ktoś z niego nas woła. Chce wzbudzić nasze zainteresowanie i najchętniej zwabić nas dalej od naszego auta. Przekonała się o tym Pani Weronika z Zielonej Góry, która na łamach portalu poscigi.pl opisała swoją historię ku przestrodze dla innych.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Gdy odwróciła się zobaczyła jak od strony pasażera ktoś otwiera jej samochód, był to jakiś mężczyzna. Gdyby nie spostrzegła się wystarczająco szybko miałby on wystarczająco dużo czasu aby bez spostrzeżenia zabrać z siedziska naszego samochodu rzeczy, które w nim zostawiliśmy.

W przypadku pozostawienia kluczyków w stacyjce mógłby również odjechać naszym samochodem. Dlatego uważajcie i nie oddalajcie się od otwartego samochodu gdy w środku pozostały Wasze cenne rzeczy. Najlepiej auto za każdym razem zamykać gdy z niego wychodzimy. Chwila nieuwagi lub sytuacja sprowokowana przez złodzieja może skończyć się dla nas duża stratą finansową.

Podobne artykuły