Wszystko co musisz wiedzieć zanim przejdziesz do malowania mieszkania!

Porady Data publikacji: 30 października 2016

2016-10-30_213516

Malowanie mieszkania to nie taka prosta rzecz. Ania i Beata powiedzą Wam jak podejść do tematu mieszkania. Dzięki temu nie wydasz ani grosza na fachowca, a wszystko zrobisz sama.

  • Jak podejść do malowania mieszkania?
  • Jaki wałki i pędzle wybrać?
  • Jaki sprzęt muszę kupić?

Czego będziemy potrzebować?

Zanim przejdziecie do malowania mieszkania czekają Was małe zakupy w markecie budowlanym. Będziecie potrzebować kilku rzeczy. Wśród nich znajdzie się na pewno pędzel ławkowiec, który idealnie nada się do mycia ściany i gruntowania. Do malowania użyjemy pędzli lub wałków, lepiej tych drugich bo jest po prostu łatwiej. Wałki są różne – kudłate i mniej. Wałki kudłate (te bardzo kudłate) fajnie kryją nierówności. Jeśli nie masz gładzi lub widać uszczerbki w ścianie to po użyciu tego wałka będą mniej widoczne. Pije on jednak dużo farby więc warto mieć jej ciut więcej niż pokazuje to metraż. Wałki mniej włochate lepsze są do równych ścian i farba dzięki temu nie będzie miała struktury. Wałki gładkie służą do idealnie równych powierzchni.

Nie zapominamy oczywiście o kuwecie, która nam będzie potrzebna do malowania oraz folii, którą zakryjemy podłogę i meble. Więcej dowiecie się z filmiku poniżej. Poznacie też kilka praktycznych trików, które ułatwią Wam malowanie.

Podobne artykuły