Wszystko co musisz wiedzieć o niezwykłych zastosowaniach octu w domu

Porady Data publikacji: 09 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Ocet ma wiele praktycznych zastosowań, które możesz wykorzystać podczas sprzątania czy dbania o swoją urodę. Poznaj niezwykłe zastosowania octu w domu :)

Zabij chwasty

Chcesz zabić trawę czy chwasty? Biały ocet na pewno Ci się przyda bo hamuje ich wzrost i to bardzo skutecznie. Musi być rozpylony bezpośrednio na ich liście.

Sposób na zdrowe włosy

portrait-1320810_960_720

Jeśli chcesz mieć jedwabiste włosy wystarczy, że wymieszasz wodę z octem w proporcjach 2:1 i naniesiesz na włosy. Po 10 minutach spłucz :)

Dym papierosowy

Jeśli dłonie i ubranie śmierdzą Ci papierosami i chcesz tego zapachu szybko się pozbyć wystarczy spryskać je octem.

Ocet do czyszczenia łazienki

bathroom-1336164_960_720

Ocet świetnie sprawdza się do czyszczenia łazienki. Raz dlatego, że zabija bakterie, a dwa że świetnie usuwa ślady z mydła i rdzy. Aby wyczyścić nim łazienkę wystarczy wymieszać wodę z octem w proporcji 2:1 i takim środkiem wyczyścić łazienkę.

Usuwanie plam z dywanów

Aby usunąć plamę z dywanu wystarczy szklankę octu wlać do 2 litrów ciepłej wody i spryskać taką miksturą plamę. Czekamy, aż wyschnie i przecieramy wilgotną ściereczką. Czynność możemy powtarzać.

Usuwanie plam z potu

2016-11-09_005639

Jeśli na ubraniach pojawią się plamy z potu to przed wypraniem ich wymocz je w misce ciepłej wody z dodatkiem szklanki octu. Po wypraniu po plamach nie będzie śladu.

Usuwanie starczych przebarwień na skórze

Ocet pomaga usuwać martwe komórki naszej skóry i odmłodzić ją wizualnie. Wystarczy za pomocą wacika robić kompresy na skórze przez ok. 30 minut.

Tonik do twarzy i sposób na pryszcze

Wykorzystaj ocet jako tonik do twarzy. Świetnie ją oczyszcza i zabija bakterie jednocześnie pomaga pozbyć się problemu pryszczy.

Usuwanie siniaków

fot. bezodwrotu.blogspot.com

fot. bezodwrotu.blogspot.com

Jeśli chcesz pozbyć się siniaka to zamocz wacik w occie i przyłóż go na godzinę w to miejsce.

Uwaga, ważne wskazówki

Pamiętaj że gdy używasz octu na skórę najlepiej go rozcieńczyć w proporcjach 1:1 z wodą aby nie podrażnić skóry. Zawsze sprawdź zanim nałożysz go na twarz czy nie powoduje reakcji alergicznej w innym miejscu. Jeśli nałożysz ocet na skórę to nie powinnaś wystawiać go na kontakt ze słońcem, dlatego takie zabiegi najlepiej robić wieczorem.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/amazing-uses-for-vinegar-you-need-to-know-about-259010/

Podobne artykuły