Musisz skrobać szyby w samochodzie? Zmień sposób parkowania i rozwiąż problem!

Motoryzacja Data publikacji: 04 grudnia 2017

Co zrobić aby szyby w aucie przestały zamarzać i rano nie trzeba było ich skrobać? Jest jeden prosty trik, który pomoże Ci rozwiązać problem :) Podamy Ci również kilka innych praktycznych porad, które są skuteczne w przypadku parujących i zamarzających szyb podczas zimy.

Parkuj przodem do wschodu

Parując samochodem w stronę wschodu wystawiamy przednią szybę na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Może to przyśpieszyć proces odmrażania szyby i w zależności od tego, na którą godzinę potrzebujemy samochodu być może szyba już sama odmarznie albo lód będzie już na tyle słaby, że wycieraczki bez problemu sobie z nim poradzą. To tylko jeden z trików, który pomoże Ci z marznącą szybą, przeczytaj dalej jeśli chcesz poznać więcej :)

Jak sprawdzić gdzie jest wschód

Najprostsza metoda to skorzystanie z kompasu w telefonie komórkowym, który na podstawie sygnału GPS wskaże nam pozycję. Kompas możecie pobrać z Google Play na Androida. Wschód jest oznaczany literką E od EAST.

Sposoby na parujące i zamarzające szyby

Na szybach zamarza wilgoć, która się na nich osadza. Może to być śnieg, deszcz lub para wodna, która pojawiła się na niej w wyniku kondensacji. Dlatego prostym sposobem na zamarzanie szyb jest po prostu zakrycie ich czymś np. specjalnymi matami na szyby.

Rozmrażacz do szyb domowej roboty

Możemy również wykonać prosty rozmrażasz do szyb z octu oraz wody. Wystarczy 3 szklanki octu zmieszać z jedną szklanką letniej wody i przelać do butelki z atomizerem, a następnie spryskać zamarznięte szyby.

Zakrycie lusterek

Również lusterka możemy uchronić przed zamarzaniem po prostu je zakrywają szczelnie np. woreczkiem foliowym i zakładając na końcu gumkę. Jeśli rano nie masz czasu czekać, aż wszystko odmarznie to jest to dobry sposób.

Parowanie szyb

Szyby wewnątrz samochodu parują natomiast w wyniku wilgoci, która w nim panuje. Codziennie ją wnosimy w mokrych butach, również sami oddychając zwiększamy wilgotność powietrza. Dlatego dobrym sposobem na walkę z parującymi szybami jest walka z wilgocią. Gdy włączymy klimatyzację działa również osuszacz powietrza, który jest jej elementem. Wystarczy włączyć ją na wewnętrznym obiegu powietrza. Dodatkowo możemy kupić samochodowe pochłaniacze wilgoci i umieścić je w aucie lub zrobić je sami ze skarpetki wypełnionej ryżem lub żwirkiem dla kota, który dobrze absorbuje wilgoć.

Podobne artykuły