Można już zapisać dziecko na test SARS-CoV-2 przez Internet

Zdrowie Data publikacji: 06 kwietnia 2021

Od 6 kwietnia można rejestrować dzieci na test kierunkowy SARS-CoV-2 przez Internet. Jeśli podejrzewamy, że dziecko mogło zostać zakażone koronawirusem, możemy zapisać je na test wchodząc na stronę gov.pl/web/gov/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa. Po wypełnieniu prostego formularza, będziemy mogli zapisać dziecko na test. Zanim jednak wyślemy formularz musimy podpisać go profilem zaufanym rodzica lub opiekuna.

Formularz kwalifikacyjny na test w kierunki SARS-CoV-2 dla dzieci

Po wejściu na stronę zobaczymy formularz, który składa się z kilku kroków. Aby rozpocząć należy kliknąć przycisk „START”.

Następnie wybieramy opcję „Dziecko, którego opiekunem jestem”. Po zaznaczeniu tej opcji klikamy przycisk „Dalej”.

Teraz możemy już przejść do wypełnienia formularza klikając „Wypełnij formularz”. Pamiętajcie, że musicie posiadać profil zaufany, aby móc dokonać zapisu. W formularzu kwalifikacyjnym podajemy między innymi czy dziecko miało bliski kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, czy ma choroby współistniejące oraz jakie posiada objawy.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły