Mówili Wam, że zęby rosną tylko raz? To już nie prawda!

Zdrowie Data publikacji: 10 grudnia 2017

Mówili Wam, że stałe zęby rosną tylko raz? Co prawda nie staliśmy się nagle rekinami, ale medycyna poznała nowy sposób, który pozwoli nam wyhodować stałe zęby po ich utracie w ciągu 9 tygodni. To kolejny powód, dla którego warto pobierać komórki macierzyste.

Odkrycie jest dziełem Jeremy’ego Mao, który bada komórki macierzyste i sposób na ich wykorzystanie. Na Uniwersytecie Columbia opracował sposób, który pozwala wyhodować nowy ząb wykorzystują czynnik wzrostu DNA danej osoby.

W tym celu tworzy się specjalną formę, którą następnie umieszcza się w ustach, a na niej rośnie nowy ząb w czasie zaledwie 9 tygodni. Wykorzystuje on naturalnie zmagazynowane w naszym organizmie składniki potrzebne do jego utworzenia.

To sprawia, że po utracie stałych zębów być może już nie długo nie będziemy musieli decydować się na implanty tylko po prostu wyhodujemy sobie nowe zęby.

Źródło artykułu: http://deveev.com/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły