Minister Zdrowia: Wrócą obowiązkowe maseczki

Zdrowie Data publikacji: 2020-06-22

Jak podaje polsatnews.pl, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że druga fala zachorowań zapewne przyjdzie na jesieni wraz z sezonem grypowym. Jednocześnie informuje, że staramy się na niego przygotować.

Nie wykluczone, że obowiązkowe maseczki wrócą

Łukasz Szumowski informuje, że nie będzie drugiego „lockdownu”, ale zakażeń może być więcej niż teraz. Wraz z tym mają wrócić obowiązkowe maseczki.

Warto przy okazji przypomnieć jakie aktualne ograniczenia i zasady obowiązują. Znajdziemy je na stronie gov.pl.

Nadal obowiązuje ograniczenie w przemieszczaniu się. Musimy zachować dystans społeczny wynoszący 2 metry między pieszymi.

Obowiązuje też zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych. Nie trzeba zasłaniać ich w przestrzeni otwartej pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry dystansu od innych. W przestrzeni zamkniętej takie jak sklep czy autobus nadal trzeba nosić maseczki.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły