MiBand 2 nie liczy kroków – rozwiązanie problemu.

Kategoria: DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-06-21

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Jeśli Mi Band 2 nie liczy kroków mimo, że zainstalowałaś opaskę i połączyłaś z telefonem to zapewne wina oprogramowania. Miałam dokładnie ten sam problem, że mimo to iż się poruszałam na opasce było cały czas 0 kroków. Problem nie występuje na urządzeniach Xiomi, ale jeśli mamy inny telefon i pobraną aplikację Mi Fit ze sklepu Play, to jest ona zregionalizowana i z najnowszą opaską nie działa poprawnie.

Jedyna na tą chwilę opcja to pobranie nowszej wersji oprogramowania MiFit 2.1.3 z Apk Mirror, która będzie  w stanie zaktualizować opaskę i wtedy będziemy mogli spokojnie korzystać z krokomierza. Powinna również przywrócić się opcja inteligentnego wybudzania, która w wersji 2.0 aplikacji, którą pobierzemy ze sklepu Google Play po prostu nie działa.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jeśli chcecie pobrać aplikację Mi Fit 2.1.3 Apk Mirror kliknijcie tutaj. Pamiętajcie, że musicie mieć włączoną możliwość instalacji aplikacji z nieznanego źródła, co wiąże się jednak z jakimś ryzykiem. W innym przypadku musielibyście czekać do oficjalnej aktualizacji oprogramowania przez Xiomi.

Po zainstalowaniu aplikacji włączy Wam się aktualizacja Mi Band 2 i wtedy funkcja liczenia kroków będzie działać poprawnie.

Względy bezpieczeństwa

Po zaktualizowaniu opaski możecie spokojnie usunąć aplikację Mi Fit, wyczyścić telefon programem Clean Master i przeskanować antywirusem CM Security-DARMOWY Antywirus. Potem ze sklepu Google Play wystarczy pobrać aktualną wersję MiFit i liczenie kroków będzie nadal działać.

Założę się, że wielu z Was pewnie do tej pory nigdy nie czyściło i skanowało swojego telefonu dlatego przy okazji i tak możecie to zrobić :) Mi po przeskanowaniu telefonu nie znalazło żadnych niebezpieczeństw związanych z MiFit.

Serwis APK Mirror prowadzony jest przez redakcję serwisu Android Police, który udostępnia bazę plików instalacyjnych APK tylko i wyłącznie sprawdzonych więc korzystanie z niego można uznać za bezpieczne.

Podobne artykuły