Masz prostownicę? Zobacz 10 genialnych trików, do których możesz ją wykorzystać!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-06-07

Prostowanie wstążek

Jeśli używasz wstążek np. do dekoracji lub po prostu masz je przy ubraniach to najszybszym sposobem na ich wyrównanie jest po prostu przeciągnięcie ich przez prostownicę :)

116

Mocowanie łat

Jeśli masz termozgrzewalne łaty na ubrania, które chcesz przymocować to wystarczy docisnąć je prostownicą aby idealnie się przyczepiły do materiału :)

Zaobserwuj nas na Facebooku

2016-06-07_102113

Prasowanie

Za pomocą prostownicy idealnie wyprasujesz miejsca pomiędzy guzikami koszuli oraz kołnierzyk :)

415

Prasowanie rękawów

Jeśli chcesz doprasować rękawy tuż przed wyjściem a nie chcesz rozkładać deski i żelazka to również prostownica idealnie się sprawdzi do tego zadania.

57

Czysta prostownica

Pamiętaj, że prostownica powinna być zawsze czysta. Zobacz jak ją prosto wyczyścić w naszym poradniku: Jak czyścić prostownicę do włosów.

How-To-Clean-Your-Flat-Iron

Przechowywanie prostownicy

Jeśli nie masz etui na prostownicę warto do tego wykorzystać pokrowiec, którym może być rękawica kuchenna czy pokrowiec na termofor.

123

Zwiększanie objętości włosów

Prostownica idealnie nadaje się do zwiększania objętości włosów. Zacznij od podzielenia włosów na grubsze sekcje. Złap włosy w prostownicę blisko głowy i przesuwaj do końcówek włosów zakręcając prostownicą tka jakbyś chciała wokół niej owinąć włosy. Dzięki temu włosy zyskają objętości.

2016-06-07_102703

Fale za pomocą prostnicy

Za pomocą prostownicy możesz zrobić bardzo fajne loki :)  To proste, zobacz zdjęcie poniżej.

bcd50d023af8950e786ee1307077ddd4

Koloryzowanie włosów prostownicą

Za pomocą prostownicy możesz pokoloryzować swoje włosy i zrobić naprawdę fajne ombre. Wystarczy do tego wykorzystać kolorową kredę a następnie przeciągnąć włosy prostownicą aby efekt utrzymał się na dłużej. Po paru myciach i tak zniknie, ale to też zaleta :)

how-to-color-hair-temporarily

Uważaj na temperaturę

Zbyt duża temperatura może zniszczyć twoje włosy. Dlatego zadbaj o to by nie była ona zbyt wysoka. Jeśli sięgasz po nią po raz pierwszy ustaw sobie ok. 110 stopni. Maksymalna temperatura 230 stopni rzadko jest potrzebna, jedynie dla grubych, kręconych włosów.

Untitled-1

Podobne artykuły