Maseczka z pomidorów na twarz

Uroda Data publikacji: 22 czerwca 2016

Maseczka z pomidorów jest świetny sposobem na pozbycie się wyprysków na twarzy.

518b3724

Wypryski na twarzy potrafią być frustrujące. Nie wyglądają dobrze, a do tego bolą. To częsta choroba, która jest wynikiem zatkania mieszków włosowych i gruczołów na twarzy. Pomidor natomiast jest świetnym remedium na ten problem.

Pomidor jest bogatym źródłem witamin A, C, E, K i B6. Witaminy te pozwalają zmniejszyć pory i warto je regularnie spożywać, ale można używać ich też miejscowo do rutynowej pielęgnacji skóry i usuwania wyprysków. Oprócz tego kwasowość pomidorów pomoże zrównoważyć pH skóry, dzięki czemu możemy zapobiegać problemowi zamiast go leczyć.

Jak wykonać maseczkę

Jest to najprostsza maseczka na ziemi bo wystarczy pokroić pomidora i przyłożyć do twarzy. I to wszystko, działa doskonale ale musicie ją stosować regularnie :) Możesz też zrobić z nich pastę dodając gęstego jogurtu i ogórków, a następnie wszystko dobrze blendując.

Spożywanie pomidorów

Pamiętajcie, że pomidor jest jednym z tych warzyw, które uwalnia więcej dobrych składników odżywczych gdy jest przetworzone. Dlatego lepiej jeść np. zupę pomidorową niż surowe pomidory prosto z krzaka. To może brzmieć zabawnie, ale tak faktycznie jest :)

Podobne artykuły