27 maja 2015

Małe zdrowe przekąski w ciągu dnia

Zastanawiasz się po co sięgnąć w ciągu dnia gdy jesteś na diecie? Skorzystaj z zagłuszaczy głodu czyli małych przekąsek, po które możesz sięgnąć w ciągu dnia. Dzięki nim stłumisz głód, ale nie przytyjesz!

Naturalne soki owocowe

Nie można przesadzać z ich ilością, ale szklanka soku z pomarańczy, grejpfruta czy ananasa pozwala skutecznie stłumić głód. Jednocześnie nie dostarczają one dużej ilości kalorii. Jeśli zamierzasz kupić je w sklepie sięgaj po soki jednodniowe i sprawdzaj by nie miały one dodatkowo cukru, oprócz oczywiście tego, który znajduje się w owocach. Fruktoza to również cukier.

Woda z cytryną

Świetnie tłumi głód i jest bardzo prosta do przygotowania. W takie upalne dni chłodna będzie smakować lepiej. Możesz przygotować sobie butelkę wody z cytryną i zabrać ją ze sobą do pracy by móc sięgnąć po nią w odpowiedniej chwili.

Łodygi selera naciowego

100 g selera naciowego ma jedynie 7 kcal. Jest to świetna przekąska na stłumienie głodu. Możesz zabrać je ze sobą w pojemniku do pracy i podjadać w ciągu dnia gdy poczujesz głód. Zawierają też sporo wody, a odpowiednie nawodnienie również jest ważne.

Owoce

Owoce są bardzo dobrą przekąską, ale nie wszystkie. Wybieraj te, które zawierają dużo błonnika, ale mniej cukrów. Świetnie sprawdzą się pomarańcze, gruszki, jabłka, ananas, melon czy arbuz.

Warzywa

Warzywa takie jak papryka, fasolka, ogórki, pomidory, sałata czy rzodkwie mają mało kalorii i świetnie hamują uczucie głodu. Podjadaj je, gdy czujesz się głodna, ale jeszcze nie czas na posiłek.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.