Luźna skóra po ciąży lub utracie wagi? Zobacz jak sobie z tym poradzić!

Uroda Data publikacji: 30 września 2016 / Aktualizacja: 2022-03-27

Obwisła skóra to problem wielu kobiet. Może być spowodowany ciążą lub znaczną utratą wagi. Powoduje w nas wielkie kompleksy i zmniejszenie samooceny. Nie jesteśmy jednak skazani od razu na operacje chirurgiczne. Wystarczy parę domowych sposobów, które pomogą nam ujędrnić skórę, która została nadmiernie rozciągnięta.

Odpowiednia dieta

Jedz dużo białka – dieta bogata w białko jest źródłem kolagenu, który ujędrnia naszą skórę. Białko będzie nam również potrzebne do budowania mięśni, gdy zaczniemy ćwiczyć mięśnie brzucha.

Zacznij pić wodę – woda jest niezbędna do nawilżenia skóry, wypłukania toksyn i w efekcie ujędrnienia jej. Zauważyłam sama, że gdy przeszłam na dietę i zaczęłam pić 1,5l wody dziennie, moja skóra zaczynała wyglądać lepiej i nie miałam takich problemów przy utracie wagi, że skóra była obwisła.

Słodycze stop – ogranicz spożywanie słodkości. Cukier to zabójca naszej elastycznej skóry. Do tego zacznij rezygnować z bardzo tłustych potraw. Zależy nam aby zamienić tłuszcz na mięśnie, a nie jeszcze go sobie tam dokładać.

Dbanie o skórę

Codziennie używaj balsamu – jest to istotny codzienny rytuał, który powinnaś wdrożyć. Regularne nawilżanie i masowanie skóry to podstawa przy próbie ponownego ujędrnienia skóry. Codziennie po kąpieli balsamuj wszystkie partie ciała, w których skóra zrobiła się obwisła. Po nabalsamowaniu ciała warto spać w długiej piżamie. Zadziała to jak kompres, który ułatwi wchłanianie się balsamu w głąb skóry.

Korzystaj z peelingów – bardzo istotne jest regularne pozbywanie się martwego naskórka. Bardzo łatwo zrobisz to wykorzystując peelingi. Jednocześnie wymasujesz swoją skórę.

Używaj kremów z kolagenem – to właśnie kolagen jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Jeśli masujesz skórę i używasz kremu to zawsze staraj się aby był to krem z kolagenem.

Ćwiczenia ujędrniające

Ćwiczenia to jedna z bardzo skutecznych metod, które pomogą Ci odzyskać jędrność skóry. Jest to jednak metoda, która wymaga czasu, systematyczności i wysiłku. Warto jednak skupić się na ćwiczeniach angażujących mięśnie brzucha. Możesz je zobaczyć na filmiku poniżej.

Napinaj mięśnie brzucha cały dzień – staraj się to robić jak najczęściej. Możesz to robić oglądając telewizję czy siedząc przy biurku w pracy. Wykorzystaj tą chwilę aby napinać mięśnie brzucha, a jeśli będziesz robić to często i systematycznie to na pewno Ci to pomoże :)

Podobne artykuły