Lodówka z kostkarką czy bez? Czy warto kupić lodówkę z kostkarką.

Mój dom Porady Data publikacji: 14 lutego 2018 / Aktualizacja: 2020-11-20

Lodówka z kostkarką czy bez? Czy warto kupić lodówkę z kostkarką, jakie ma minusy oraz zalety. Dzisiaj postaramy się nakreślić Wam temat lodówek z kostkarkami i pomóc w wyborze. Jednocześnie mamy dla Was odpowiedź na ciekawe pytanie, gdzie w lodówce jest najzimniej :)

Zacznijmy od zastanowienia się czy faktycznie będziemy z niej korzystać i czy jesteśmy odpowiednim odbiorcą takiego urządzenia. Ja np. nie mogę pic zbyt dużo zimnych napojów ze względu na gardło i dzieci też ich nie piją. Robiąc imprezy najczęściej wychodzimy, więc w moim przypadku takie rozwiązanie nie ma większego sensu. Teraz pomyśl jak często Ty będziesz z niej korzystać.

W przypadku sporadycznego używania lodu w domu w zupełności wystarczy pojemniki do robienia lodu, które wkładamy do zamrażalnika. Gdy robimy jakąś imprezę tańszym rozwiązaniem będzie kupienie kilka worków lodu raz na jakiś czas i umieszczenie ich w zamrażalniku niż specjalnie kupowanie lodówki z kostkarką.

Tym bardziej, że lodówki z kostkarkami side by side są dosyć małe. W przypadku większej rodziny ich funkcjonalność może zatem stanowić pewien problem. To samo w przypadki zamrażalnika gdzie jego pojemność też nie jest wielka. Oczywiście wszystko zależy od subiektywnych odczuć użytkownika i jego wcześniejszych doświadczeń z lodówkami innego typu.

Dlaczego mówimy o lodówkach side by side? Bo są one dzisiaj bardzo popularne, dużo bardziej niż lodówki jednodrzwiowe. Jeśli ktoś decyduje się na droższy model z kostkarką jest to właśnie często również lodówka side by side. Jednak wybierając lodówkę zwracaj baczną uwagę na pojemność i najlepiej zobaczyć ją na żywo. Lodówki te bowiem często oferują bardzo różne pojemności i w zależności od modelu i producenta potrafią się sporo różnić. Nawet lodówki o tych samych wymiarach mogą okazać się zupełnie inne pod względem pojemności.

Hałas

Jednym z minusów może być hałas. Jeśli dopiero co urodziło Ci się dziecko może okazać się, że przez dłuższy czas z kostkarki i tak nie będziesz korzystać bo są one dość głośnie. Dlatego w małym mieszkaniu mogą one przeszkadzać innym, w przypadku domku problem może już zniknąć.

Blokowanie robienia kostek

Sam mechanizm można wyłączyć w większości lodówek i wtedy koszyk wyciągnąć. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca w lodówce na chwilowe okazje np. święta.

Podłączenie wody

Jeśli planujesz lodówkę z kostkarką od razu pomyśl o podłączeniu wody. Lepiej dociągnąć sobie w miejsce gdzie będzie lodówka zimną wodę. Dlaczego? Mamy dwa typy lodówek, z koniecznością podłączenia do źródła wody i z zasobnikiem, który sami uzupełniamy. To pierwsze wyjście jest wygodniejsze, ale brak przystosowania kuchni może ograniczyć nasz wybór.

Według rankingu sklepu morele.net to są trzy najpopularniejsze lodówki side by side w 2017 roku z kostkarką do lodów.

fot. morele.net

Podobne artykuły