Lista aptek – szybki test antygenowy COVID-19 w aptece

Zdrowie Data publikacji: 27 stycznia 2022

Gdzie można znaleźć listę aptek, w których wykonamy test antygenowy na COVID-19? Od 27 stycznia mamy możliwość zrobienia darmowego testu antygenowego na COVID-19 w aptece. Nie ma również żadnego ograniczenia co do tego, ile testów może wykonać jedna osoba. Wymaz w aptece pobiera farmaceuta. Wynik dostępny będzie natomiast na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP.

Jak szybko dostępny będzie wynik?

Testy antygenowe wykonywane w aptekach będą testami, po których wynik otrzymamy szybko. Już po kilku lub kilkunastu minutach powinien pojawić się w naszym IKP. Jeśli wynik okaże się dodatni, wtedy zostaniemy skierowani na izolację. Jeśli nie będzie potrzeby hospitalizacji, wówczas będziemy znajdować się pod domową opieką medyczną.

Czas trwania izolacji będzie dostępny w IKP. SKontaktuje się również z nami sanepid. Nawet jeśli test wyjdzie ujemny, ale czujemy niepokój i objawy, wtedy możemy skierować się do lekarza podstawowej opieki medycznej po skierowanie na test PCR.

W jakich aptekach można wykonać test antygenowy?

Najważniejszą informacją jest to, w których aptekach możemy test antygenowy na COVID-19 wykonać i czy w ogóle w naszym regionie znajduje się jakaś apteka, w której możemy to zrobić. Nie każda apteka bierze udział w programie i musimy mieć to na uwadze.

Na stronie pacjent.gov.pl znajdziemy mapę i listę punktów, w których możemy wykonać test na COVID-19. Musimy na stronie zjechać do sekcji „Sprawdź, gdzie wykonasz szybki test antygenowy„. Znajduje się ona u dołu strony.

pacjent.gov.pl

Obecnie w programie udział bierze 105 aptek. Wystarczy, że w pole „nazwa lub adres placówki” wpiszemy nasze miasto, a wtedy ujrzymy listę aptek, w których możemy wykonać szybki test antygenowy na obecność COVID-19.

pacjent.gov.pl

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły