Lekarze ostrzegają – po 40 roku życia przestań przyjmować ten lek!

Zdrowie Data publikacji: 16 marca 2018

Jak podaje serwis „5 minut dla zdrowia” Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Sięgamy po niego często np. by zbić gorączkę czy ulżyć sobie w bólu głowy. Jak się okazuje może to dla nas być zgubne i lepiej nie robić tego po 40 roku życia.

Ibuprofen może powodować skutki uboczne takie jak owrzodzenie żołądka. Wraz z upływem czasu może również być toksyczny dla naszego serca. Regularne jego zawyżanie może ostatecznie przyczynić się zagrożenia naszego życia.

W 2005 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wystosowała ostrzeżenie przed przyjmowaniem ibuprofenu, który zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu.

FDA w artykule z lipca 2015 roku informuje dodatkowo, że ibuprofen czy naproksen mogą zakłócać efekt ochronny kwasu acetylosalicylowego, który stosujemy w celu ochrony przed atakiem serca i udarem mózgu. Jeśli go stosujemy powinniśmy zrezygnować z leków NLPZ i zwrócić się do swojego lekarza.

NLPZ to właśnie niesteroidowe leki przeciwzapalne. Takim skrótem w nomenklaturze medyczne opisuje się je i z taką nazwą możecie spotkać się w wielu opracowaniach. W tym samym artykule FDA podaje „NLPZ są skutecznymi metodami leczenia bólu, zapalenia i gorączki. Konsumenci nadal mogą je przyjmować, ale powinni być świadomi zwiększonego ryzyka zawału serca lub udaru, zwłaszcza przy wyższych dawkach.„. Ryzyko ataku serca wystąpić może nawet na początku leczenia, w pierwszych tygodniach przyjmowania leku

Jeśli wiadomość ta Was przeraziła chcielibyśmy Was trochę uspokoić, cały czas mówimy o długotrwałym przyjmowaniu tego leku. Chociaż jak twierdzi Judy Racoosin, Dyrektor departamentu FDA zajmującego się między innymi uzależnieniami: „Nie ma okresu uytkowania bez ryzyka”. Zagrożone są nawet osoby, które wcześniej nie miały nigdy żadnych problemów z sercem.

Naturalny środek przeciwbólowy

Jeśli chcesz możesz wypróbować naturalny środek przeciwbólowy. Jego przygotowanie jest bardzo proste, będziemy do tego potrzebować kilku składników.

Składniki

  • 10 ząbków czosnku
  • 500g miodu
  • czarny pieprz w ziarnach

Przygotowanie

  1. Czosnek obieramy i kroimy w plasterki
  2. Wrzucamy go do słoika i wlewamy miód
  3. Dodajemy ziarna pieprzu (kilkanaście)
  4. Szczelnie zamykamy i odkładamy do spiżarni na 5 dni

Po tym czasie syrop jest gotowy. Teraz gdy tylko poczujesz ból głowy wystarczy wziąć łyżkę tego specyfiku, ale zważ na to aby na łyżce znalazł się czosnek i pieprz. Wszystkie składniki są potrzebne do tego aby pomóc Ci w twojej dolegliwości.

Źródło artykułu: https://5mdz.pl/grozny-ibuprofen/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły