25 października 2020

Lekarz twierdzi, że potrafi wyleczyć COVID-19 w 48 godzin, ale nikt nie chce go słuchać [AKTUALIZACJA]

Na stronie przychodni lekarskiej OPTIMA w Przemyślu wypowiedział się Włodzimierz Bodnar – pediatra z 30. letnim doświadczeniem specjalizujący się w choroba płuc. Opublikował on informację o tym jak można leczyć SARS-CoV-2. W okresie od lutego do października udokumentował on ponad 100 przypadków wyleczeń.

Zna sposób, ale nikt nie chce go słuchać

Pan Włodzimierz ma 59 lat i sam miał koronawirusa. Jego własna metoda pomogła mu cofnąć objawy zarażenia po 48 godzinach od rozpoczęcia leczenia. Od wielu miesięcy próbuje on skontaktować się z władzami by pomóc w przetestowaniu nowatorskiej metody.

W marcu tego roku kontaktował się z Ministerstwem Zdrowia lecz nie otrzymał odpowiedzi. Próbował również kontaktować się z prof. Krzysztofem Simon z Kliniki Chorób Zakaźnych we Wrocławiu, również bez odzewu.

W lipcu tego roku przesłał on opis przypadków do lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego – nie zyskał jednak większego zainteresowania. Próbował on jeszcze w kilku różnych miejscach, ale wszędzie jego próby nie spotkały się z odzewem.

Jak wygląda leczenie

Stosowany lek to Viregyt K 100mg (chlorowodorek amantadyny), który podaje się przez 24 godziny co 6 godzin. Wtedy uzyskujemy odpowiednie stężenie efektu terapeutycznego leku w komórce. Po tym czasie stan chorego będzie nie tylko poprawiał – twierdzi Włodzimierz Bodnar.

Główną substancją czynną jest amantadyna. Jest lekiem znanym już od ok. 30-40 lat i stosowanym w leczeniu innych chorób. Jest to leczenie przyczynowe, które przyczynia się do całkowitej inaktywacji aktywności wirusa. Pozostaje on więc nieaktywny. Po 48 godzinach efekt jego wyhamowania jest tak mocny, że znikają objawy choroby. Wirus po prostu przestaje oddziaływać na nasz organizm.

Lek w zmniejszonej dawce podaje się jeszcze przez 10-12 dni w zależności od stanu i przebiegu choroby. Jak twierdzi Pan Włodzimierz – mając lek jesteśmy w stanie w każdej chwili uratować pacjentowi życie i zdrowie.

Całą wypowiedź możecie przeczytać tutaj. Tam również znajduje się instrukcja leczenia i źródła naukowe co do działania leku, które mogą pomóc innym lekarzom w leczeniu chorych na COVID-19.

Pan Włodzimierz liczy na to, że informacja ta rozniesie się po Internecie i dzięki temu uda uratować się wiele osób.

AKTUALIZACJA

Na stronie pojawiła się również artykuł z relacjami pacjentów z leczenia COVID-19 chlorowodorkiem amajntadyny. Dostępny jest on tutaj.

W tym momencie sposób leczenia został usunięty ze strony. Lekarz poinformował, że w związku z odgórnymi naciskami musi przerwać leczenie pacjentów z COVID-19 amantadyną.

Z informacji przedstawionych na stronie dowiadujemy się, że Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie na tę chwilę nie może podważyć stosowania Viregyt K w leczeniu COVID-19. Sprawa trafiła jednak do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Krakowie. Zbada on czy nie doszło do propagowania postaw antyzdrowotnych, stosowanych metod, które nie zostały zweryfikowane naukowo lub są szkodliwe. Rzecznik ma 3 miesiące czasu by wydać postanowienie.

Jednocześnie Pan Włodzimierz zaapelował by nie stosować leczenia z COVID-19 na własną rękę.

Wystąpił on również na kanale wRealu24. Wideo z udziałem Pana Doktora możemy obejrzeć poniżej.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.