Lekarz kazał ojcu przestać torturować ciało zmarłej córeczki. Po 30 minutach pożałował swoich słów.

DomPelenPomyslow.pl Lekarz kazał ojcu przestać torturować ciało zmarłej córeczki. Po 30 minutach pożałował swoich słów.

fot. vk.com

To jedna z tych historii, które potwierdzają słowa, że nie należy się poddawać. Cała historia wydarzyła się 4 lata temu w grudniu. Ruslan i Anastasia zorganizowali w domu Sylwestra. Mieli już wtedy dwójkę dzieci. Przyszła do nich rodzina oraz przyjaciele, to był jednocześnie czas gdy opijali swój nowy wymarzony dom.

Dzieci bawiły się same w pokoju ze starszą kuzynką. Rodzice w tym czasie przygotowywali potrawy na imprezę w kuchni, ale zaniepokoiła ich cisza. Każdy rodzic dobrze wie, że cisza jest gorsza od hałasu. Nigdzie nie mógł znaleźć dzieci, w końcu zszedł do piwnicy i zastał swoją córeczkę leżącą na dnie basenu. Była nieprzytomna.

Rozpoczęła się dramatyczna sytuacja walki o życie. Mężczyzna reanimował 3-latkę, ale nigdy nikt nie powiedział mu jak tego robić. Kierował się tym co do tej pory widział na filmach. Mama wpadła w panikę i nie była w stanie zbytnio pomóc, ledwo udało się jej wezwać karetkę, która przyjechała po 10 minutach. Sanitariusz pochylił się nad dzieckiem i stwierdził zgon, ale ojciec błagał by ten dalej reanimował dziecko. Sanitariusz jednak tego nie zrobił.

To co zrobił ojciec w tej chwili było jedną z najlepszych decyzji w jego życiu. Podjął dalszą akcję resuscytacyjną. Wtedy lekarz powiedział “Niech Pan nie torturuje ciała swojej córki. Ona nie żyje”. Jesteście w stanie to sobie wyobrazić?

Wtedy po paru minutach u dziewczynki pojawił się puls. Lekarz szybko pożałował swoich słów i tego, że nie wziął się do działania. Dziecko szybko przewieziono do szpitala gdzie dalej lekarze podjęli walkę o jej życie. Ostatecznie dziecko udało się uratować i żyje zdrowe do dzisiaj. Mimo iż wcześniej zapadła w 2 tygodniową śpiączkę to teraz jest wesołą zdrową dziewczynką.

Oczywiście potrzebowała pewnego czasu na rehabilitację, ale najważniejsze, że wszystko skończyło się dobrze. Tata, który się nie poddał zdołał uratować dziecko. Lekarz, który powinien to zrobić jednak nie wywiązał się ze swoich obowiązków.

DomPelenPomyslow.pl Lekarz kazał ojcu przestać torturować ciało zmarłej córeczki. Po 30 minutach pożałował swoich słów.

fot. vk.com 

Historia ta pokazuje jednak że nie należy się nigdy poddawać i trzeba walczyć do końca. Pokazuje też jedną przykrą rzecz, większość z nas niestety nie wie jak ratować swoich bliskich. Nie znamy podstawowych zasad pierwszej pomocy. Pomyśl teraz, masz małe dziecko, w razie potrzeby jesteś w stanie przeprowadzić sztuczne oddychanie? Jeśli nie to koniecznie zobacz jak to zrobić.

Zobacz jak przeprowadzić sztuczne oddychanie

Zobacz również
Skomentuj

Lekarz kazał ojcu przestać torturować ciało zmarłej córeczki. Po 30 minutach pożałował swoich słów.