Które sklepy są otwarte w niedziele z zakazem handlu?

Technologie Data publikacji: 07 kwietnia 2018

Jak sprawdzić, które sklepy są otwarte w niedziele wolne od handlu? Zakaz handlu to utrudnienie dla wielu konsumentów. Dzisiaj przedstawimy Wam sposób, który pozwoli w łatwy sposób sprawdzić, w którym sklepie zrobicie zakupy.

Jak sprawdzić, który sklep w okolicy jest otwarty w niedzielę z zakazem handlu?

Dzisiaj poznamy aplikację na Androida „Niedzielne zakupy„. Dzięki tej aplikacji możesz sprawdzić jakie sklepy w Twojej okolicy są otwarte w niedzielę wolną od handlu.

Ustawa zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku. Oznacza to, że w każdym miesiącu sklepy będą otwarte tylko przez dwie niedziele. W 2019 roku będzie to już tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia. Tylko w tym dniu zrobimy zatem zakupy. W pozostałe niedziele w ciągu miesiąca będziemy mogli zrobić zakupy jedynie w nielicznych otwartych sklepach, których listę znajdziecie właśnie w tej aplikacji na telefon.

Od 1 stycznia 2020 roku ma natomiast obowiązywać zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Są to niedziele przedświąteczne oraz ostatnie niedziele w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu. Wtedy najczęściej sklepy organizują wyprzedaże.

Podobne artykuły