Jak korzystnie i szybko sprzedać samochód

Kategoria: Motoryzacja
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-09-25

Sprzedaż samochodu bardzo często wiąże się z wieloma problemami, szczególnie wtedy, kiedy robi się to na „własną rękę”. Można jednak tego uniknąć, powierzając swój pojazd skupowi aut.

Przygotowanie auta

Należy pamiętać o tym, że samochód, który zamierza się sprzedać, musi być odpowiednio wyczyszczony i naprawiony. Nikt bowiem nie zainteresuje się autem brudnym, zarysowanym, czy widocznie uszkodzonym. Ludzie, którzy uważają, że są w stanie to zrobić samodzielnie szybko przekonują się, że nie jest to takie łatwe. Wszystko dlatego, że nie jest się do tego przygotowanym, ani wprawionym w działaniach. Powinni zająć się tym fachowcy, którzy wykonują już takie działania od wielu lat. Pomocą w tym przyjść może skup aut używanych. To oni będą martwić się o naprawy, ale wykwalifikowane grono mechaników raczej nie będzie miało z tym problemu. Wszystko pójdzie im sprawniej i przy niższych kosztach niż osobie prywatnej – dzięki temu mniej straci się na sprzedaży. Samodzielne przygotowanie auta wiąże się bowiem zazwyczaj z oddaniem go do zakładów czyszczących tapicerkę i odnawiających lakier, a nawet do mechanika. Wszystko to wymaga czasu i pieniędzy.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Czas

To też jest niezwykle ważne kryterium w czasie sprzedaży auta. Jak już było wspomniane wcześniej, wymaga go samo doprowadzenie samochodu do czystości i dobrego stanu technicznego. Inną sprawą jest czas poświęcany na samą sprzedaż: telefony i wizyty potencjalnych kupujących. Może to być kilkanaście telefonów dziennie. Natomiast wizyty łączyć się mogą z odwiedzinami u mechanika, by potwierdzał sprawność samochodu. Może zająć to nawet kilka godzin. Oczywiście nie wiadomo, która z kolei osoba zdecyduje się na zakup.

Do tego, zawsze trzeba dopasowywać swoje terminy, co nie zawsze jest proste. W takich sytuacjach niezastąpione są skupy aut, gdzie wszystko zostanie załatwione znacznie szybciej. Można wybrać moment wizyty, a oględziny samochodu zajmą fachowcom mniej więcej pół godziny. Kolejne pół godziny to sporządzenie umowy i załatwienie wszystkich formalności. Całość trwa godzinę i jest to oczywiście jednorazowe spotkanie. Niektórzy myślą, że taki sposób sprawi, że kwota sprzedaży będzie mniejsza, jednak zapomina się o tym, że prywatni klienci także negocjują cenę.

Korzystna sprzedaż auta

Tak więc, podsumowując: szybka i sprawna sprzedaż samochodu jest możliwa dzięki skupowi aut używanych. Jest tak, gdyż:

  1. nie traci się czasu ani pieniędzy na przygotowanie pojazdu do sprzedaży,
  2. na transakcję poświęca się około jedną godzinę, a nie niekreślone godziny z wieloma potencjalnymi klientami (przy sprzedaży indywidualnej),
  3. nie trzeba się denerwować nieudanymi spotkaniami i niepotrzebnie straconym czasem
  4. nie trzeba martwić się o przygotowywanie dokumentów transakcji,
  5. skupy przyjmują wszystkie samochody, niezależnie od: ich marki i rocznika, stanu wizualnego i technicznego; mogą być także poflotowe i poleasingowe, a nawet uszkodzone, czy rozbite.

Jak więc widać, wybór takiej drogi sprzedaży jest naprawdę korzystny.

Podobne artykuły