Koniec z brzydkimi piętami

Uroda Data publikacji: 04 stycznia 2015 / Aktualizacja: 2021-05-27

Wielkimi krokami zbliża się lato. Zamiast kozaków czy adidasów ubierzemy klapki lub sandały. Nasze pięty będą odkryte, a więc warto zadbać o nasz własny komfort i ich wygląd. Dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić.

Jak zadbać o pięty

Do wykorzystania tej domowej kuracji na brzydkie pięty będziesz potrzebować sody oczyszczonej, olejku lawendowego oraz wody. Woda powinna być podgrzana, ale nie gorąca. Temperatura wody powinna być taka, abyśmy mogły zanurzyć w niej stopy bez poparzenia się.

Do miski z ciepłą wodą dodajemy dwie łyżki sody oczyszczonej i mieszamy, aż rozpuści się. Następnie dodajemy kilka kropli olejku lawendowego i zanurzamy w wodzie stopy. Moczymy je w ten sposób przez 20 minut.

Po tym czasie wyjmujemy stopy, ale zanim je osuszymy, wmasowujemy w pięty sodę oczyszczoną tak samo jak peeling. Następnie płuczemy stopy, osuszamy je i używamy kremu nawilżającego do skóry lub oliwy z oliwek.

Zacznij stosować tę kurację na swoje pięty, a wkrótce zaczną wyglądać dużo lepiej, a Ty zmniejszyć dyskomfort spowodowany noszeniem odkrytego obuwia!

Podobne artykuły