Kolejna seria 10 porad ułatwiających życie

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-06-11 / Aktualizacja: 2023-03-16

Młotek majsterkowicza

To trik, który powinien wykorzystać każdy majsterkowicz. Weź młotek, klej na gorąco i magnez. Przyklej magnez do trzonka młotka. Teraz możesz mieć przy nim np. gwoździe. Dzięki temu praca będzie o wiele łatwiejsza :)

Wbijanie gwoździ

Nie chcesz uderzyć w palec podczas wbijania gwoździ? Użyj klamerki do ubrań aby przytrzymać sobie gwóźdź a jednocześnie ochronić swoje palce przed młotkiem :)

Naleśniki mistrza kuchni

Wykorzystaj starą butelkę po keczupie aby zrobić w niej ciasto na naleśniki. Wystarczy wrzucić składniki i dobrze wstrząsnąć. Do tego przez dozownik łatwiej będzie Ci aplikować ciasto na patelnię, możesz nawet tworzyć zabawne wzory dla dzieci. Po smażeniu butelkę możesz wyrzucić i tyle ze sprzątania :)

Ostrzenie nożyczek

Jeśli chcesz naostrzyć nożyczki wystarczy parę razy ponacinać drobnoziarnisty papier ścierny. Nie potrzebujesz wcale specjalnej ostrzałki :)

Sztuka kamuflażu

Jeśli napiszesz coś na kartce i chcesz to zamaskować i napisać od nowa to nie zamazuj tego długopisem bo i tak będzie można rozczytać słowo. Napisz na nim drugie, a wtedy nikt nie rozczyta się co tam było napisane.

Sznurowadła

Jeśli końcówka sznurowadła postrzępi się odetnij ją. Nałóż na nią kawałek rurki do picia i zgrzej zapalniczką. Sznurowadło naprawione :)

Kosz na śmieci

Zawsze na dnie kosza na śmieci umieszczaj starą gazetę czy gazetki reklamowe. Dzięki temu nawet jeśli coś wycieknie z worka na śmieci to gazeta ją wchłonie. Wystarczy ją wyrzucić, a kosz będzie czysty i nie będzie śmierdział odpadkami :)

Odkamienianie czajnika

Jeśli chcesz szybko i naturalnie odkamienić czajnik wlej do niego trochę octu i zalej wodą. Następnie zagotuj i wylej wodę. Czajnik będzie czysty jak nowy :)

Klucze

Jeśli masz dużo podobnych kluczy pomaluj im główki lakierem do paznokci aby bez problemu móc je rozróżniać :)

Kable

Jeśli masz przy biurku dużo kabli użyj spinaczy biurowych aby je wszystkie ogarnąć. Dzięki temu zawsze będziesz mieć je pod ręką i możesz sięgnąć po potrzebną w danej chwili końcówkę np. od głośników czy USB.

Podobne artykuły