Kogo najchętniej kąsają komary?

Zdrowie Data publikacji: 19 października 2016

Na pewno słyszeliście od niektórych osób, że komary ich nie kąsają. Faktycznie może tak być bo jak się okazuje komary to dość wybredne stworzenia i mając do wyboru parę osób wybiorą te, które bardziej im przypadają do gustu.

2016-10-19_125304

1. Kobiety w ciąży

Wydychają więcej dwutlenku węgla co przyciąga komary. To dosyć niebezpieczne bo wirusy przenoszone przez komary mogą spowodować ryzyko podczas ciąży i wrodzone wady, dlatego warto się szczególnie w tym stanie zabezpieczać przed komarami.

2. Osoby ponoszące wysiłek fizyczny

Kwas mlekowy zwabia komary. Jeśli akurat ponosisz duży wysiłek fizyczny np. pracując czy uprawiając sport to na pewno przyciągniesz komary bardziej niż inne osoby w otoczeniu.

3. Spożywanie alkohol

Naukowcy potwierdzają, że osoby pijące alkohol są bardziej łakomym kąskiem dla komarów przez wyższą temperaturę ciała.

4. Osoby z grupą krwi 0

Badania potwierdzają, że osoby z tą grupą krwi są narażone na ukąszenia komarów nawet o 83% bardziej niż inne.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły