11 czerwca 2019

Uważaj na ten trik oszustów. Kłódka zawieszona na klamce. Zobacz co to znaczy!

Co oznacza kłódka zastana na klamce samochodu? Jest to sposób oszustów. Pozostawiając samochód w różnych letnich miejscowościach możecie natknąć się na tego typu sytuację. Dlatego chcielibyśmy Was przestrzec i przypomnieć Wam o tej metodzie. Turyści są bowiem bardzo często celem różnego rodzaju ataków oszustów.

Kłódka na klamce samochodu – jak działa osztustwo

Gdy wrócicie na parking do swojego samochodu możecie zastać kłódkę zaczepioną o klamkę. Na niej zawieszona jest natomiast kartka z informacją co zrobić aby klamkę usunąć. Nie jest to jednak niewinny żart, a próba oszustwa.

Zostanie tam wskazana strona na Facebooku, na której będzie wisiał komunikat informujący o tym, że aby otworzyć kłódkę należy napisać w wiadomości prywatnej. Kłódka oczywiście ma szyfr, który można odblokować ustawiając odpowiednią kompilację cyfr.

Gdy napiszemy wiadomość dowiemy się, że musimy wykupić sobie PIN za 100 zł. Oszuści chcą aby była to karta Paysafecard doładowana odpowiednią sumą. W przypadku gdy znajdziecie taką kłódkę nie warto kontaktować się z oszustami. Jest sposób na to by otworzyć ją samodzielnie.

Kłódkę oczywiście można przeciąć. W tym celu wystarczy wezwać ślusarza, który zrobi to w ten sposób by nie zarysować nam lakieru. Jeśli masz więcej czasu i skrzyneczkę z narzędziami możesz też odkręcić klamkę by usunąć kłódkę. Poniżej znajdziesz też filmik, który pokazuje jak w sprytny sposób otworzyć kłódkę z 5-cyfrowym szyfrem.