Klimatyzacja samochodowa zimą – zobacz do czego się przydaje

Motoryzacja Data publikacji: 15 grudnia 2015 / Aktualizacja: 2024-01-30

Klimatyzacja latem schładza nasz samochód. Zimą natomiast osusza wnętrze, co również jest przydatne. Dlatego również warto stosować ją podczas zimy.

Miniatura-—-Odzyskano

Używanie klimatyzacji samochodowej w zimie

Klimatyzację samochodową warto używać podczas zimy nie tylko dlatego, że raz na jakiś czas powinna mieć rozruch, aby nie doszło do zagrzybienia układu. Pomaga również w osuszeniu wnętrza i odparowaniu szyb. W niektórych autach, nawet jeśli klimatyzacja jest wyłączona, to gdy włączymy przedni nawiew na szyby, to zostanie wraz z nim załączona.

Aby dbać o wilgotność powietrza w aucie, zwłaszcza podczas długiej podróży wystarczy włączyć nawiew na odpowiednią temperaturę i przycisk A/C. Powietrze zaciągane przez auto zostanie wstępnie ogrzane i osuszone. Dzięki temu szyby auta nie będą nam parować, a my będziemy mogli bezpiecznie podróżować.

Na koniec chciałbym przypomnieć o uruchamianiu klimatyzacji na chłodzenie — czyli włączaniu przycisku A/C – przynajmniej raz na dwa tygodnie, zwłaszcza zimą, kiedy rzadko z niej korzystamy. Jest to konieczne, by zapobiec rozszczelnieniu osi sprężarki, by wiosną nie spotkała nas przykra niespodzianka wiążąca się z kosztowną naprawą.

Podobne artykuły