Klimatyzacja samochodowa zimą – zobacz do czego się przydaje

Kategoria: Motoryzacja
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-12-15 / Aktualizacja: 2017-11-20

Klimatyzacja latem schładza nasz samochód. Zimą natomiast osusza wnętrze co również jest przydatne. Dlatego również warto stosować ją podczas zimy.

Miniatura-—-Odzyskano

Używanie klimatyzacji samochodowej w zimie

Klimatyzację samochodową warto używać podczas zimy nie tylko dlatego, że raz na jakiś czas powinna mieć rozruch aby nie doszło do zagrzybienia układu. Pomaga również w osuszeniu wnętrza i odparowaniu szyb. W niektórych autach nawet jeśli klimatyzacja jest wyłączona to gdy włączymy przedni nawiew na szyby to zostanie wraz z nim załączona.

Aby dbać o wilgotność powietrza w aucie zwłaszcza podczas długiej podróży wystarczy włączyć nawiew na odpowiednią temperaturę i przycisk A/C. Powietrze zaciągane przez auto zostanie wstępnie ogrzane i osuszone. Dzięki temu szyby auta nie będą nam parować, a my będziemy mogli bezpiecznie podróżować.

Na koniec chciałbym przypomnieć o uruchamianiu klimatyzacji na chłodzenie – czyli włączaniu przycisku A/C – przynajmniej raz na dwa tygodnie, zwłaszcza zimą kiedy rzadko z niej korzystamy. Jest to konieczne by zapobiec rozszczelnieniu osi sprężarki, by wiosną nie spotkała nas przykra niespodzianka wiążąca się z kosztowną naprawą.

 

Podobne artykuły