Kilka prostych domowych sposobów, które zwiększą objętość Twoich włosów!

Uroda Data publikacji: 29 września 2016

Długość włosów

Jeśli masz cienkie włosy nie zawsze długie włosy będą Ci pasowały. Jeśli je skrócisz będziesz mogła optycznie nadać im objętości.

fot. pintrest.com

fot. pintrest.com

Mycie włosów

fot. brightside.me

fot. brightside.me

Myj włosy w odpowiedni sposób aby nadać im objętości. Nanieś szampon tylko u korzeni włosa, a pianę rozprowadź po całości włosów. Końcówki włosów są zawsze słabsze i nie należy ich trzeć. Nakładaj również odżywkę na włosy i myj je regularnie. Myj głowę regularnie – masowanie jej przy okazji pobudza krążenie skóry głowy i pomaga pozbyć się martwych komórek.

Nie myj włosów codziennie. To może usuwać warstwę ochronną włosów. Stają się przez to one słabsze i zmniejsza się ich objętość.

Nie używaj zbyt dużo pianki do stylizacji

Nadmierna ilość pianki może powodować, że włosy po prostu posklejają się, Będą przez to cięższe i trudniejsze do ułożenia. Efekt również nie utrzyma się zbyt długo i nie uzyskasz efektu objętości.

fot. brightside.me

fot. brightside.me

Używaj suchego szamponu

Włosy przetłuszczają się i opadają. Szybko to poprawiasz używając suchego szamponu. Twoje włosy będą czyste, nie ulepione od brudu i tłuszczu. Dzięki temu zwiększy się ich objętość.

fot. brightside.me

fot. brightside.me

Suszenie włosów od dołu

Zacznij suszyć swoje włosy od dołu. Dzięki temu nadasz im ekstra objętości. Wystarczy obniżyć głowę i skierować gorące powietrze ku końcówką włosów.

fot. brightside.me

fot. brightside.me

 

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-girls-stuff/ten-simple-ways-to-give-thin-hair-more-volume-240710/

Podobne artykuły