Kilka produktów, które musisz jeść jeśli chcesz mieć zdrowe serce

Zdrowie Data publikacji: 20 sierpnia 2016

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Problemy z sercem zdarzają się coraz młodszym. Zła dieta, stres i pęd życia powodują, że tak ważny dla nas organ jest zaniedbywany. Statystyki są nieubłagane – co roku w Polsce na zawał zapada 100 tyś osób (to spore miasto). 35 tysięcy z tych osób umiera. Prawda jest taka, że 80 procentom z tych zgonów można zapobiec wprowadzając do swojego życia choćby zdrową dietę. I na to właśnie w tej chwili chcielibyśmy Was uczulić i podpowiedzieć Wam co jeść aby mieć zdrowe serce.

1. Łosoś

2016-08-20_191555

Łosoś jest dość tłusty, ale za to zawiera wiele kwasów tłuszczowych Omega 3 bardzo istotnych dla kondycji naszego serca. Pomaga obniżyć poziom cholesterolu i zapobiega podwyższaniu się poziomu trójglicerydów. Oczywiście możecie też jeść inne ryby, ważne by zjeść rybę chociaż 1-2 razy w tygodniu.

2. Sok pomarańczowy

2016-08-20_191805

Pamiętaj aby kupować sok w 100% naturalny albo samemu go wyciskać. Dobry sok to taki, który zawiera ok. 50kcal na 100ml i najlepiej aby nie był przygotowywany z zagęszczonego soku. Dobrze sprawdzają się jednodniowe soki lub soki w centrach handlowych, które wyciskane są na naszych oczach. Sok pomarańczowy wspiera pracę układu krwionośnego oraz obniża ciśnienie krwi. Dlatego też pozytywnie wpływa na nasze serce. Warto pić dwie szklanki soku dziennie, dzięki temu zadbamy też o poziom witaminy C w organizmie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły