Kieliszek wina – 8 zaskakujących faktów dla zdrowia

Zdrowie Data publikacji: 14 września 2016

Nie lubisz chodzić do lekarza? Może wystarczy pić kieliszek wina codziennie? Co ciekawe istnieje wiele korzyści zdrowotnych wynikających z picia wina. Oczywiście, nie mówimy tutaj o nadużywania wina, jedynie o kieliszku dziennie, dla zdrowotności :)

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

To może być dobra wiadomość, dla osób, które umiarkowanie lubią wypić kieliszek do obiadu. Najlepiej czerwonego, wytrawnego wina. Jednak musimy pamiętać o tym, że wszystko co w nadmiarze może zaszkodzić, zamiast pomóc.

1. Zdrowe serce

Wino dba o nasze serce. Badanie przeprowadzone na nacjach spożywających chętnie wino np. francuzach, pokazują, że mają oni dużo mniejszą tendencję do chorób serca. Pamiętajcie tylko, że francuskie wina do obiadu są lekkie. Mają ok. 10-11% i piją je nawet dzieci. Zazwyczaj są to też wytrawne wina. Prym wiodą wina z Burgundii, które górują nad innymi swoimi właściwościami.

Dlaczego dba ono o nasze serce? Czerwone wino zwalcza wolne rodniki, chroni przed miażdżycą i zawałem. W czerwonym winie znajdziesz dziesięć razy więcej antyoksydantów niż w białym – to informacja dla tych, którzy zastanawiają się jakie wino wybrać.

2. Nowotwór

Wino zmniejsza ryzyko zapadnięcia na nowotwór piersi, jelita grubego czy prostaty. Dlaczego? Pewne typu komórek i czynników rakotwórczych mogą być zwalczane przez czerwone wino. Badania pokazują, że ryzyko zapadnięcia na raka jelit zmniejsza się o 50% gdy regularnie pijemy czerwone wino.

3. Mocne kości

Badania naukowe wskazują, że kobiety, które piją czerwone wino mają większą masę kostną niż abstynentki – podaje serwis Health.com.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły