Jutro rano wypij szklankę ciepłej wody, zobacz dlaczego!

Zdrowie Data publikacji: 23 czerwca 2016 / Aktualizacja: 2023-03-16

Woda jest bardzo ważnym składnikiem, który musimy dostarczać każdego dnia naszemu organizmowi. Możemy przez dłuższy czas nie jeść, ale bez wody nie przeżyjemy. Oprócz codziennego picia minimum 1,5 litra czystej wody warto też z samego rana wypić szklankę ciepłej wody tuż po przebudzeniu na pusty żołądek. Dlaczego?

Ciepła woda z rana

Jeśli codziennie rano wypijemy ciepłą wodę to dużo skuteczniej oczyścimy organizm z toksyn, które zbierają się w nim podczas snu. Oprócz tego ciepła woda zmniejsza apetyt, co sprawi, że wystarczy na mniej jedzenia, a dzięki temu szybciej schudniemy, dlatego też warto pić ją przed posiłkami.

Ciepła woda wypita na czczo podkręca nasz metabolizm. Dlatego jeśli się odchudzasz wprowadź ją do swojej codziennej diety, pamiętaj jednak że nie zastąpi ona diety ani ćwiczeń.

Rozpuszcza ona również tłuszcze, które dzięki temu są łatwiej trawione i nie odkładają się w organizmie w takiej ilości. Oprócz tego poprawia krążenie, dlatego pomaga w takich problemach jak bóle menstruacyjne.

Ciepła woda równoważy również pH organizmu zmniejszając zakwaszenie. Dzięki temu czujemy się lepiej, a nasza cera jest zdrowsza. 

Zimna woda z rana

Na pewno też słyszeliście o piciu zimnej wody z rana. To również podkręca nasz metabolizm dlatego, że nasz organizm dąży do wyrównania temperatury, a gdy wypijemy zimną wodę ochładzamy go. Dlatego musi spożytkować więcej kalorii aby przywrócić określoną ciepłotę ciała. Okazuje się jednak, że spożywanie bardzo zimnej wody może powodować problemy w trawieniu oraz skurcze żołądka i jelita cienkiego. Oczywiście nie u każdej osoby, dlatego możecie przetestować na sobie czy macie takie problemy.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły