Jeśli zostaliście skierowani na izolację przed 15 lutego, dzisiaj powinniście dostać SMS.

Zdrowie Data publikacji: 15 lutego 2022

Jeśli dostaliście skierowanie na izolację przed 15 lutego, to właśnie dzisiaj powinniście otrzymać informację poprzez SMS o tym, że Wasza izolacja może zostać skrócona. Wystarczy spełnić jeden warunek.

Według Ministerstwa Zdrowia przed dniem 15 lutego na izolację skierowanych zostało 256 tys. osób. Osoby te mają możliwość zakończenia izolacji 8. dnia po negatywnym teście (PCR lub antygenowym). Jeśli jesteście jedną z tych osób powinniście dostać dzisiaj wiadomość SMS.

Jak dostać skierowanie na test COVID-19?

Skierowanie możecie otrzymać od swojego lekarza. Jednak warto zrobić to samodzielnie, aby odciążyć przychodnię w pracy. Tym bardziej, że z łatwością zrobimy to na stronie pacjent.gov.pl, gdzie możemy zarejestrować się na test na COVID-19.

Co należy zrobić? Przechodzimy do formularza na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa. Następnie wybieramy, czy chcemy:

  • zapisać siebie na test
  • zapisać dziecko na test
  • sprawdzić wynik bez logowania
  • sprawdzić wynik na IKP

Po wybraniu zapisania siebie na test zostaniemy przekierowani do prostego formularza. Wybieramy dlaczego chcemy się przetestować. Następnie wypełniamy formularz i umawiamy się na wymaz. Możemy również podać swój numer telefonu i poczekać, aż zadzwoni do nas konsultant, który zapisze nas na test.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły