Jeśli masz smartfona to musisz poznać tych 5 genialnych trików!

Porady Data publikacji: 20 grudnia 2016

Jeśli masz smartfona to mamy dla Ciebie pięć genialnych trików na jego wykorzystanie, o których na pewno nie wiedziałaś :) Twoje urządzenie ma wiele ciekawych zastosowań, których codziennie nie wykorzystujemy. Warto je jednak znać i móc w różnych sytuacjach z nich skorzystać.

1. Naładuj telefon używając telewizora

Jeśli jesteś na urlopie lub innym miejscu ale zapomniałaś ładowarki to wystarczy, że pożyczysz dowolny kabel usb, który pasuje do swojego telefonu, a następnie telefon podłączysz do gniazda USB w telewizorze. Możesz też kupić taki kabelek w markecie za parę złotych, zamiast ładowarki, której nie potrzebujesz bo przecież masz już jedną w domu, tą którą zostawiłaś :) Trik jest bardzo prosty!

2. Kontroluj swój komputer z dowolnego miejsca

Czy wiesz, że wystarczy jedna prosta aplikacja zainstalowana na komputerze i twoim telefonie abyś mogła go kontrolować z dowolnego miejsca na ziemi przez Internet? Dzięki temu masz dostęp do swojego domowe komputera np. będąc w pracy, albo możesz pomóc rodzicom, którzy nie bardzo radzą sobie z komputerem. Wystarczy zrobić wszystko za nich i zobaczysz co się dzieje na ich ekranie. Tłumaczenia typu „kliknąłam w taką ikonkę i nie wiem co teraz bo mam takie coś” nie bardzo pomagają :)

fot. Zaxper 

Aplikacja TeamViewer do pobrania

3. Lampka do namiotu

Każdy smartfon ma diodę led, którą możesz coś oświetlić. Ale używanie jej w namiocie jest niezbyt wygodne. Daje skupione światło, a gdy chcemy coś doświetlić świecimy komuś najczęściej w oczy. Wystarczy jednak położyć na niej butelkę z wodą aby rozproszyć światło i tym samym stworzyć genialną biwakową lampkę :)

fot. Zaxper 

4. Zrób z telefonu mikroskop

Jeśli chcesz dokładnie się czemuś przyjrzeć np. wbiło Ci się coś w skórę i nie możesz tego zauważyć gołym okiem to wystarczy zrobić z telefonu mikroskop :)

Będziesz potrzebować do tego soczewki z laserowego wskaźnika, taśmy i wsuwki do włosów. Montujemy wszystko przy obiektywie aparatu i włączamy go :) Na ekranie widać od razu efekt powiększenia. Można nawet zobaczyć gołym okiem piksele na ekranie innego telefonu :)

5. Zrób z telefonu kamerkę do pilnowania dzieci

Wystarczy, że ściągniesz aplikację IP Webcam i możesz zacząć podglądać opiekunkę albo dzieci, które zostawisz w domu :) Telefon podłącz do ładowarki, połącz się z siecią wi-fi i włącz aplikację. Teraz na ekranie komputera lub innego telefonu będąc w pracy możesz zobaczyć co dzieje się aktualnie w domu.

 

Podobne artykuły